Viekšniuose vyks septyni velniškai smagūs vakarai

Įvyko kūrybinė laboratorija, kurios metu lopelio-darželio „Liepaitė“ ugdytiniai piešė piešinius, susijusius su būsimaisiais renginiais, susitiko su Viekšnių vandens malūno velniuku.

Viekšnių kultūros centro darbuotojų kolektyvas tęsia tradiciją ir jau netrukus, birželio 30–liepos 6 d. vakarais, viekšniškių ir miesto svečių lauks kultūros vakarų renginių cikle.
Aštuntąjį kartą vyksiantys renginiai ir reginiai žada dovanoti puokštę bendrystės, šypsenų, gerų emocijų ir įspūdžių.

Ankstesnes septynias vasaras birželio ir liepos mėnesių sandūroje viekšniškiai kultūros darbuotojai organizuodavo renginių ciklą „Viekšnių kultūros vakarai“. Šiemet viena iš naujovių tokia, kad septynis vakarus vyksiantis renginių ciklas įgijo naują pavadinimą – „Velniškai smagūs vakarai Viekšniuose“.

Organizatoriai, norėdami užbėgti už akių dviprasmiškiems atsiliepimams, komentarams ar interpretacijoms, aiškina: velniukas, kipšiukas – mitologinis personažas, o jau kurį laiką ir savotiškas senojo Viekšnių vandens malūno simbolis. Žmonės, kurie dalyvavo anksčiau vykusiuose renginiuose, ekskursijose po malūną, jau spėjo pažinti šį malonų personažą, įdomiai pasakojantį malūno istoriją ir įdomybes. Velniukas, o kartu ir kita vandens malūno „gyventoja“ – malūnininko dukra, sujungs visus septynis suplanuotus renginius, o „Velniškai smagūs vakarai Viekšniuose“ nieko bendro su egzorcizmu ar panašiais dalykais neturės.

Įgyvendinama tvari idėja: informacija apie būsimuosius renginius pateikiama ant medinių palečių.

Pirmasis ciklo renginys – poezijos vakaras „Žodžiai, kvepiantys medumi“, vyks sekmadienį prie Viekšnių vandens malūno. Šiųmetė renginio tema – vėjas gyvenime ir mitologijoje. Dalyvauti šiame vakare yra užsiregistravę 28 poetai iš visos Lietuvos.

„Šiemet turėsime šiek tiek kitokius kultūros vakarus – bus naujų formų, naujų idėjų, kurios tiko ir patiko Lietuvos kultūros tarybai, Mažeikių rajono savivaldybei, kurios patvirtino ir finansavo projektą, pagal kurį ir vyks renginiai“, – sakė Viekšnių kultūros centro direktorė Inga Gudauskienė.

Nuotr. iš Viekšnių kultūros centro archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto