Vienas žmogus nebūtinai turi jaustis vienišas

Kęstutis BARTKEVIČIUS, Seimo narys:

Kęstutis BARTKEVIČIUS. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mūsų šeima laukia švenčių, kaip ir visi. Kūčios, Kalėdos puikus metas susirinkti artimiesiems, pabūti drauge. Mūsų šeimoje  tai svarbu nuo seno. Kai mama dar buvo gyva, Kūčios buvo dviguba šventė, nes tą dieną buvo ir mamos gimtadienis. Dabar švenčių padaugėja per Kalėdas – jos sutampa su marčios gimtadieniu.
Šiemet prie Kūčių ir Kalėdų stalo sėsime dvylika žmonių – aš su žmona, mūsų vaikai su antromis pusėmis, žmonos brolis su šeima. Tokia tradicija, kad dažniausiai renkamės pas mus. Šiaip kažkokių ypatingų tradicijų neturime. Be abejo, aplanko Kalėdų senis ir po eglute kiekvienas randame dovanų. Jos – labiau simbolinės, niekuo neįpareigojančios.
Kur sutiksime Naujuosius metus, dar net nežinau. Tai labiau pramoginė šventė, jos nesureikšminame. Kartais kažką suplanuojame spontaniškai, kažkas mus pasikviečia ar mes patys kažką organizuojame. Praėjusiais metais su žmona nutarėme pabūti dviese – ir buvo visai smagu.
Klausiate, kaip per šventes jaustis tiems, kurie neturi antrųjų pusių, kurių artimųjų nėra šalia? Čia nuo žmogaus priklauso – gyvenantis vienas toks žmogus nebūtinai turi būti vienišas. Pastebėjau, kad tokie žmonės moka susiburti, eina vieni pas kitus, jie nebūna vieni. Tie, kurie nori bendrauti, visada atras tokių pat norinčių burtis.
Advento laikotarpiu vyksta daug gerumo akcijų. Tikrai daugėja dėmesio vienišiems, artimųjų neturintiems  žmonėms. Tačiau pažįstu tokių žmonių, kurie geriausiai jaučiasi vieni – būdami su savimi…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto