Vieno kvadratinio metro šildymo kaina perkopė keturis litus

Treti tarp mažiausiai mokančiųjų šį kartą liko Mindaugo g. 13-ojo namo gyventojai, mokantys po aštuoniasdešimt vieną centą už kvadratinį metrą. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Šiais metais gautos paskutinės sąskaitos už šilumą dalį mažeikiškių gali šokiruoti. Kai kurių butų vieno kvadratinio metro šildymo kaina jau perkopė keturis litus.
Lengviau atsikvėps tik  renovuotų namų gyventojai, nes jiems vieno kvadrato kaina nesiekia nė lito.

Išlieka tarp lyderių

UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ interneto puslapyje skelbiama, kad spalio mėnesį vidutinė lauko oro temperatūra buvo pliusinė, siekė 8,3 laipsnio, o lapkritį ji nukrito iki plius 3,8 laipsnio. Todėl ir vidutinė gyvenamojo ploto kvadratinio metro šildymo kaina šoktelėjo daugiau nei dvigubai nuo 1,12 Lt iki 2,69 Lt.
Lyderio pozicijas tarp mažiausiai mokančių už sunaudotą šilumos energiją toliau išlaiko renovuotų namų gyventojai.
Po penkiasdešimt vieną centą už vieno kvadratinio metro šildymą už lapkričio mėnesį sumokės Sodų g. 10-ojo namo gyventojai. Po jų mažiausiai mokės mažeikiškiai, turintys butus Gamyklos 15-ajame name, – po šešiasdešimt septynis centus už kvadratą.
Treti tarp mažiausiai mokančiųjų šį kartą liko Mindaugo g. 13-ojo namo gyventojai, mokantys po aštuoniasdešimt vieną centą už kvadratinį metrą.

Mokės dvigubai

Žiema tik prasidėjo, bet kai kurie mažeikiškiai už suvartotą šilumos energiją vienam buto kvadratiniam metrui šildyti turės pakloti dvigubai daugiau nei praėjusį mėnesį. Jei už spalio mėnesį sunaudotą šilumos energiją vienam kvadratiniam metrui jie mokėjo daugiau nei po du litus, tai už lapkritį šilumos kaina šoktelėjo dvigubai ir perkopė keturis litus.
Didžiausios sąskaitos pasiekė Laisvės g. 32-ojo namo gyventojus. Jiems buto vieno kvadratinio metro šildymas atsieina 4,31 Lt, šiek tiek mažiau mokės gyvenantieji V. Burbos g. 5-ajame name – po 4,20 Lt už kvadratą. Vos penkiais centais mažiau – 4,15 Lt už kvadratą – mokės Vasario 16-osios g. 8-ojo namo gyventojai.

Ir toliau brangs

Ateityje sąskaitos už suvartotą šilumos energiją dar labiau didės ne tik dėl vėstančių orų, bet ir dėl brangstančios šilumos energijos.
„Mažeikių šilumos tinklai“ skelbia, kad daugiabučių namų gyventojams lapkričio  mėnesį suvartotos šilumos energijos viena kilovatvalandė kainavo 22,16 ct. O gruodį ši kaina šoktelėjo iki 22,46 ct už kilovatvalandę.

7 Atsakymai į “Vieno kvadratinio metro šildymo kaina perkopė keturis litus”

 1. nu jo parašė:

  idomu,kai mes atsirenovuosim namus,ir visi mokesim centus…tai kas ,,vargsams,,valdininkeliams liks,vel ka sugalvos.

 2. Sodų 10 parašė:

  Kadangi susidėjom reguliatorius kiekvienam butui, tai už kaimynus tikrai nemokam. Čia parašyta, kad mūsų name 1 kv. m. kainavo 51 centas. O man išėjo po 4,4 cento už kv. m., iš viso 2 Lt su centais sumokėjau. Ir tikrai nešąlau, ir jokių pelėsių neužsiveisiau, visuose kambariuose pakabinau po termometrą, palaikau 20 laipsnių temperatūrą, tik miegamajame ir virtuvėje apie 18-19. Išvada aiški – būtina renovuotis ir darytis viską maksimaliai.

 3. Kaimynai deklaruokite karsta vandeni parašė:

  siuo metu jei daugiabucio namo gyventojai deklaruoja ,kad sunaudojo 100m3 karsto vandens nors istikro sunaudojo 150m3 (nes kiti deklaravo maziau arba isvis nedeklaravo ,kad sunaudojo,plius dar skaicius po kablelio ,neapvalinant paklaidos,gaunasi nuostoliai kurie padalijami visiems ) tai reiskiasi ,kad tas skirtumas 50m3 vandens pasildymo yra ikalkuliuojamas i bendra saskaita uz sildyma visam namui ir po to padalijama is namo kvadraturos ir gaunama suma 1m2.Is to islosia tik silumininkai, gaudami dvigubus pelnus ,nes kazkas nedeklaravo laiku(atidejo mokejimus uz karsta vandeni vasarai) .

 4. >besidominčiam 2012-12-12 16:39:01 parašė:

  o ka duos nuotoliniai karsto vandens skaitliukai?Cia kad zinotum kiek kiekvienas butas imtynai sunaudojo karsto vandens,ta prasme ,kad butu deklaruotas karstas vanduo ‘dabar’ nes nuo to priklauso saskaitos uz sildyma.Nes siuo metu ne visi deklaruoja pilnai kiek sunaudojo karsto vandens ir nuo to saskaitos kazkiek koreguojasi i didziaja puse.Ar as teisingai supratau?

 5. besidominčiam parašė:

  pirmiausia reikia nepagailėt litų ir pasisamdyt žmogų, kuris prižiūrės statybininkus (atestuotą statybininką). Antra reikia įsirengti kolektorinę šildymo sistemą, nuotolinius karšto vandens skaitiklius, trečia, kontroliuoti statybinių medžiagų ir darbų kokybę.

 6. Rimas parašė:

  tair zinokit ,jei darot renovacija tik daline ,tai jos ir nereikia tik del grozio,o ne tam kad mazai moket.Mes keitem viska nuo pagrindu ,,susidejom kiekvienam butui silumos skaitiklius ,kurie yra svarbiausiai,ne viso namo o kiekvienam butui ,su naujeis radiatoreis ant kuriu yra reguliatorei ir ne bet kokie o automatinei,tai dziaugemes ne 1 lito nemokedami uz 1 kv .m,ir butinai turekit zmogu kuris visa darba stebetu ,o ne kaip kitur lietui lyjant dirba ant stogo,jiem nesvarbu ,ta turim ziuret patys ,jug mes gyvensim.Nepagailekit damoket daugiau ,jug tokiu renovaciju tikekim nebebus musu gyvenime,o butai vel tures savo kaina po renovacijos,o kitaip silumininkai mus ismes i gatve jug tokiom kainom kylant uz sildyma ,nebebus imanoma sumoket.Tad ir noriu patart jei norit mazai moket ,o jug jau matos kiek moka kiti namai gerai renovuoti ,tad darykit viska nuo pagrindu ,o svarbiausia turet apskaita kiekvienam butui ,kad nereiktu uzkaimyna moket jei jam valstybe kompensuos sildyma,jam silta atvers langus o mes mokesim uz ji ,o turint kiekvienam butui ir mokesim visi uz save ,nu liks kazkiek bendro naudojimo ,bet ten smulkmena,pries tai ka mokam dabar.

 7. besidomintis parašė:

  Galetu renovuotu namu gyventojai parasyti i ka namo gyventojams reikia atsizvelgti ,kai yra renovuojamas daugiabutis.Pasidalinti patirtim.Tiesa ydomu kiek is Mazeikiuose esanciu renovuotu daugiabuciu namu gyventoju gali patys reguliuoti siluma bute ? ir koks yra skirtumas tarp namu kurie yra ‘apvilkti’ putplasciu ir vata kuriuose nera sistemos leidziancios patiems reguliuotis ir namus kurie apvilkti ir su sistema.Aciu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto