Vietoj bausmės nevairuoti – antialkoholinis vairo užraktas

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nuo šių metų vairuotojai, nubausti už tai, kad prie vairo sėdo neblaivūs, galės anksčiau atgauti vairuotojo pažymėjimą. Tiesa, šia „lengvata“ galės pasinaudoti tik tie vairuotojai, kurių girtumas neviršijo pusantros promilės ir kurie sutiko su sąlyga – vairuoti transporto priemones su antialkoholiniu variklio užraktu.

Nuostata, kai vairuotojai, kuriems buvo nustatytas lengvas girtumas ir kurie dėl to neteko vairuotojo pažymėjimo, anksčiau nei nustatytas terminas galės kreiptis į nusižengimą nagrinėjančią instituciją ir prašyti susigrąžinti vairuotojo pažymėjimą, sutikę su galimybe vairuoti tik tokias transporto priemones, kuriose būtų įdiegti antialkoholiniai variklio užraktai, įsigaliojo nuo sausio 1-osios.
Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius tikisi, jog šis sprendimas padės prasižengusiems ir nubaustiems vairuotojams neprarasti vairavimo įgūdžių, taip pat sudaryta galimybė neprarasti darbo, susijusio su transporto priemonių vairavimu.
Tai aktualu ir mūsų rajono gyventojams. Praėjusiais metais vairuotojų, kurių girtumas neviršijo pusantros promilės, čia buvo sulaikyti 71, penki vairuotojai nustatyti, kai vairavo apsvaigę nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų. 2018 m. lengvai apgirtusių vairuotojų buvo nustatyta 95, apsvaigusių nuo narkotinių medžiagų – keturi.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto