Vilkai – retas medžiotojų trofėjus

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo vilkų medžioklės pradžios praėjo mėnuo. Mūsų rajono medžiotojams tokiu laimikiu, kaip ir ankstesniais metais, pasigirti nepavyksta.

Laimikis – tik prieš penkerius metus

2016–2017 metų vilkų medžioklės sezono metu, kuris prasidėjo spalio 15 dieną, aplinkos ministro įsakymu, šalyje leista sumedžioti 60 vilkų. Sumedžiota jau 20 šios rūšies žvėrių.
Keturi vilkai nuo medžiotojų rankos krito Šiaulių aplinkos apsaugos departamento, kuriam priklauso ir Mažeikių agentūra, aptarnaujamame regione – du vilkus vienos medžioklės metu pavyko nušauti medžiotojui Radviliškio rajone, Mažuolių miške, dar po vieną krito Kelmės rajone ir Šiaulių rajonuose.
Pernai vilkai buvo sumedžioti Akmenės, Plungės, Telšių, Radviliškio bei Joniškio rajonuose. Mūsų rajone paskutinį kartą vilkas sumedžiotas 2011 metų sausį.

Duomenų apie žalą negauta

Mažeikių aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Nilius Kupliauskas „Santarvei“ sakė, kad apie mūsų rajone vilkų padarytą žalą duomenų jau senokai nėra. Ir vilkų medžiotojai neaptinka.
„Pavasarį prie Žemalės savo akimis mačiau išbėgusį pilkį, šį savaitgalį kaimyninio Akmenės rajono Ventos būrelio medžiotojai pasakojo, kad ties abiejų rajonų riba iš miško buvo išbėgęs vilkas. Jie šaudę, bet nepataikę. Po kurio laiko netoliese aptikta šio žvėries apdraskyta stirna“, – kalbėjo aplinkosaugininkas.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto