Virginijus Sinkevičius: „Lietuvos ir Europos saugumas bei gerovė – mūsų visų rankose“

Europos komisaras Virginijus Sinkevičius, Mažeikiuose apsilankęs gegužės 6 ir 10 dienomis, išklausė gyventojus bei verslo atstovus, diskutavo apie mažeikiškiams aktualių problemų sprendimo būdus ir paneigė sklandantį klaidingą įsitikinimą, neva esame maži ir niekas nuo mūsų nepriklauso.

Gyvenimas Lietuvoje gali ir turi būti geresnis, išmintingai veikiant su jau turimais politiniais įrankiais bei naudojantis kompetencijomis, todėl peršama nuomonė, kad dabartiniai Europos Parlamento nariai viską padarė ir neva dėl pačių įvairiausių Lietuvos bėdų „kalta Europos Sąjunga“, – absoliučiai neteisinga.

V. Sinkevičius yra Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ sąrašo Europos Parlamento rinkimuose lyderis. Šis jaunas, perspektyvus politikas visko pasiekė pats. Mama jį augino viena, V. Sinkevičius neturėjo įtakingų tėvų, užtikrintos ateities, tačiau gabumai bei atkaklumas padėjo tapti jauniausiu Lietuvos istorijoje ekonomikos ministru, vėliau – Europos Komisijos nariu, atsakingu už aplinkos apsaugą. V. Sinkevičius įsitikinęs, kad Lietuvos žmonėms galima sugrąžinti pasitikėjimą politika, jei savo žodžius paremi konkrečiais darbais ir į Europos Parlamentą kandidatuoji ne tam, kad „pašildytum kėdę“. Dirbdamas Europos Komisijoje, jis atstovavo 27 valstybių interesams pasaulinio lygmens susitarimuose, ir tai darė žinodamas, kad vienintelė jo klaida gali palikti pasaulį be rezultato. Tačiau rezultatų pasiekė. Pastaruoju metu Lietuvos politikai, jei nepavyksta pasiekti gerų rezultatų įvairiose veiklos srityse, mėgsta prisidengti nieko nesakančia fraze apie viena ar kita draudžiančią Europos Sąjungą. Iš tiesų ES mūsų šalies atstovai gali išsakyti savo argumentus, žmonių poreikius, derėtis ir sutarti. Ir V.Sinkevičius yra įsitikinęs, kad jo sukaupta patirtis, užmegzti ryšiai padės efektyviai atstovauti Lietuvos interesams.

Mažeikių, kaip ir visos Lietuvos, gyventojams svarbus saugumas ir galimybė ramiai, be nuolatinio grėsmių vardinimo, gyventi bei dirbti; galimybė laiku gauti sveikatos paslaugas, be trikdžių nusipirkti reikalingų vaistų, o senatvėje gauti tokią pensiją, kokią gauna kitų ES šalių atstovai. V. Sinkevičius su kitais politinės partijos, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatais į Europos Parlamentą identifikavo didžiausias šalies problemas, kurias būtina kuo skubiau išspręsti. Lietuva ir ES turėtų nedelsdama rūpintis karinės pramonės vystymu bei savo gebėjimo apsiginti bei remti Ukrainą stiprinimu, tačiau tai turi būti nuoseklus ir sutelktas politikų darbas, o ne gyventojų nuolatinis skaldymas ir nepaliaujamas bauginimas grėsmėmis. Šiuo metu Lietuvos vaistinėse, lyginant su kitomis ES šalimis, kur kas mažesnė vaistų pasiūla, kai kurie to paties pavadinimo vaistai Lietuvoje kainuoja kelis kartus brangiau nei kitose šalyse; dalies pavadinimų, efektyviai gydančių vaistų mūsų gyventojai iš viso negali įgyti, nors kitose šalyse jais yra prekiaujama. Šis ir kiti gyvybiškai Lietuvos žmonėms svarbūs klausimai jau guli ant demokratų darbo stalų, įtraukti į jų rinkimų į Europos Parlamentą programą.   

V. Sinkevičius gegužės 6 dieną davė interviu vietos radijo stočiai „Mažeikių aidas“, šio interviu metu aptarė savo, kaip Europos Komisijos nario, pasiekimus šioje kadencijoje. Taip pat aptarė mažeikiškiams aktualius klausimus apie vandens kokybę, šildymą ir kitus. Po interviu politikas apsilankė bendrovėse „Mažeikių vandenys“ ir „Mažeikių šilumos tinklai“, susipažino su  naudojamomis vandens valymo bei šildymo technologijomis, būsimais projektais.

V. Sinkevičius taip pat pravedė pilietiškumo pamoką Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje. Moksleiviai domėjosi būsimais Europos Parlamento rinkimais ir jų specifika, saugumo politika, jaunimo ir studentų ateities galimybėmis bei perspektyvomis. Gegužės 6-osios vizitas baigėsi susitikimu su Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ partijos Mažeikių skyriaus nariais. Partiečiai domėjosi Europos politikos naujienomis, o ypač visus jaudino šalies saugumo tematika, paaštrėjusi Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste.

Gegužės 10 dieną V. Sinkevičius kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Vidmantu Janulevičiumi susitiko su Mažeikių miesto verslo ir pramonės atstovais, kur aptarti šiai visuomenės grupei aktualūs klausimai ir jų sprendimo keliai.

4 Atsakymai į “Virginijus Sinkevičius: „Lietuvos ir Europos saugumas bei gerovė – mūsų visų rankose“”

 1. Marytė parašė:

  Šitas žąsinas avansu išvažiavo į EU parlamenta nieko jame nenuveikė prisitaikėlis prisiplakė pas švarkelį toks tokį rado…tai abu ir imituoja darbą veltėdžiai…

  1. Anonimas parašė:

   O dirba tik vienas Karbauskis :-)))

 2. ! parašė:

  Tik kas išmokė Sinkevičiu niekšiškai elgtis Valstiečiu partija ji iškėlė į ES komisarus .Paskui jis juos išdavė pabėgo pas Skverneli .Tokiais žmonėmis pasitikėti negalima.Kaip ir pačiu Skverneliu ir demokratu sajunga Vardan Lietuvos.Prezidento rinkimai parodė gausit pusantro procento balsu visuose rinkimuose.

  1. o kas išmokė kvitukus įsisavinti, piktnaudžiauti valdžia, viešaisiais pirkimais, savivaldos biudžetu, kyšininkauti ? parašė:

   tiek socialdemokratų, tiek konservatorių nariai jau Šiaulių teismo pripažinti kaltais. Patikrinkite buvusių, esamų valdžioje bei jiems arba jų šeimos nariams priklaususių įmonių sandorius, sutartis su Mažeikių policijos komisariatu tiekiant maitinimą areštuotiems (jei grūstė maitino), pažeidusiems kelių eismo taisykles priverstinis arba po autoįvykių transporto priemonės nuvežimas jei įžymusis rimkienės vyro autobastionas tą paslaugą atlikdavo. Vaidina verslininkus tik be viešų įstaigų užsakymų , savivaldybės ,Europos Sąjungos pinigų nelabai išeina? Gerai ,kad STT truputį užspaudžia tokius ,,versliukus“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto