Viršininkas grūmoja nedrausmingiems vairuotojams

Pirmoji lapkričio savaitė avaringumo atžvilgiu nesiskyrė nuo kitų: įvyko vienuolika autoavarijų, per savaitgalį sulaikyti 29 kelių eismo taisyklių pažeidėjai, iš kurių keturi transporto priemones vairavo neblaivūs.
Pasak rajono eismo priežiūros poskyrio viršininko Vytauto Gedvilo, ši statistika būtų nebloga, jei ne autoįvykis prie Tirkšlių, kai buvo sužeisti trys automobilio keleiviai. SUŽEISTI TRYS ŽMONĖS
Lapkričio antrąją kelio Tirkšliai–Telšiai pirmajame kilometre buvo užregistruotas autoįvykis. Vilma M., vairavusi „Opel Omega“, nepasirinko saugaus greičio, nesuvaldė automobilio ir, nuvažiavusi nuo kelio, vertėsi. Vairuotojai medikų pagalbos neprireikė, tačiau tris automobilio keleivius: Editą S., Laurą S. ir Liną M. teko vežti į Mažeikių ligoninę. Pasak įvykį tiriančių pareigūnų, keleiviai sužeisti nesunkiai, savaitgalį jie jau išleisti gydytis ambulatoriškai.
Šeštadienio vidurdienį per autoįvykį ties Žemaitijos g. trečiuoju namu nukentėjo dešimtmetis. Pasak įvykio liudininkų, berniuką pėsčiųjų perėjoje parbloškė „Ford Scorpio“, kurį vairavo moteris. Per kelią ėjęs berniukas bėgo iš įvykio vietos, moteris jį pasivijo. Sužinojusi, kad vaikas nesužeistas ir pretenzijų neturi, moteris iš įvykio vietos nuvažiavo, o Aurimas L. po valandos kreipėsi į medikus ir buvo išvežtas į Klaipėdos ligoninę.
„Kas matė šį įvykį, prašome pranešti eismo priežiūros poskyrio pareigūnams arba ateiti pačiai įvykio kaltininkei.
Noriu priminti, kad net ir tuo atveju, jei pavyko susitaikyti, jei žmogus nesužalotas, kiekvieną kartą reikia pranešti policijos pareigūnams, nes, kaip matyti iš šio pavyzdžio, galima ir po kurio laiko susilaukti nemalonumų. Vien už pasišalinimą iš įvykio vietos skiriama penkių tūkstančių litų bauda“, – sakė V. Gedvilas.

VAIRUOTOJAI BĖGA
„Bėglių praėjusią savaitę buvo apsčiai. Sekmadienį „Maxima“ prekybos centro aikštelėje „Mazda 626“, važiavusi atbulomis, atsitrenkė į stovėjusią „Audi 100“ ir, apgadinusi šį automobilį, iš įvykio vietos nuvažiavo. „Mazdą“ vairavęs asmuo jau nustatytas. Dar „išmintingiau“ pasielgė septintus metus vairuojantis 25-erių metų Aurelijus M. Jis, vairavęs „Opel Calibra“, nestojo stabdomas policijos pareigūnų, sodų bendrijoje „Ašva“ nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į tvorą. Vairuotojas paliko transporto priemonę ir, nepranešęs pareigūnams, dingo“, – pateikė pavyzdžius viršininkas.
Pirmadienį iš pat ryto spėjo pasižymėti ir neblaivus vairuotojas. Skuodo ir Algirdo gatvių sankryžoje neblaivus, neturintis vairuotojo pažymėjimo Kęstutis P. važiavo mamai priklausančiu „Audi 100“. Nepasirinkęs saugaus greičio, jis išvažiavo į kitą kelio pusę ir atsitrenkė į apšvietimo stulpą bei kelio ženklą. Autoįvykio metu nukentėjo tik transporto priemonė.

SKIRS GRIEŽČIAUSIAS BAUSMES
Nors spalio mėnuo buvo paskelbtas saugaus eismo mėnesiu, tačiau sustiprintas patruliavimas bei avarijų rajone statistika parodė, kad darbo šioje srityje dar daug. „Per devynis mėnesius registruotos šešios mirtys keliuose, o vien per spalį ši kraupi statistika pagausėjo dar penkiomis. Sužeistųjų eismo dalyvių skaičius padidėjo septyniolika žmonių ir siekia 99 nukentėjusiuosius avarijose nuo metų pradžios. Sulaikyti 408 neblaivūs vairuotojai, 37-iais daugiau negu per pernykštį laikotarpį“, – vardijo V. Gedvilas.
Anot poskyrio viršininko, mažeikiškiai nelaukia nurodymų „iš aukščiau“, jau dabar sudaromi sustiprinto budėjimo planai, planuojamos dar griežtesnės akcijos rajone. „Neblaivūs vairuotojai ir greičio mėgėjai turėtų žinoti, kad jų lauks griežtos nuobaudos: kiek leis kelių eismo taisyklės, stengsiuos skirti ne tik piniginę baudą, bet ir sulaikyti vairuotojo pažymėjimą. Jeigu negali tvarkingai važinėti, padėk teises į stalčių“, – vairuotojus griežtai perspėjo V. Gedvilas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto