Virtualiame renginyje aptartos regionų ekonomikos perspektyvos

Pasauliui ir Lietuvai pamažu vaduojantis iš koronaviruso pandemijos gniaužtų, pirmadienio popietę vyko žurnalo „IQ“ ir Mažeikių rajono savivaldybės organizuota nuotolinė tiesioginė vaizdo konferencija „Covid-19 įtaka regionų verslui: diskusija Mažeikiuose“.

Kovo mėnesį Mažeikiuose turėjo vykti tradicinis „IQ“ forumas. Planuota jo tema – „Mažeikiai: ateities pramonės, verslo ir mokslo centras“. Tačiau Lietuvoje paskelbus karantiną renginys buvo atšauktas. Naujos aplinkybės padiktavo ir naują renginio formatą, ir naują temą.
Nuotoliniu būdu apie šiandieninę situaciją, karantino pasekmes ekonomikai diskutavo, įžvalgomis bei prognozėmis apie tai, kaip Lietuvos ir mūsų rajono žmonės gyvuos šiais metais ir ateityje, dalijosi vietiniai verslininkai, Lietuvos banko, Europos komisijos Lietuvoje atstovai.
Vis dėlto specialistų ateities prognozės kol kas atsargios ir jose daug nežinomybės. Juolab kad ir dabar situacija nėra gera – vien Mažeikių rajone – 1,5 tūkst. darbingo amžiaus žmonių paskelbtos prastovos arba jie yra neapmokamose atostogose. Subsidijas už prastovas gavo per 300 rajono įmonių. Dar 1,1 tūkst. dirbančiųjų individualiai buvo sustabdę savo veiklas. Tačiau tai – dviejų kovo mėnesio savaičių duomenys. Manoma, kad balandžio mėnesio duomenys bus didesni.
Ekonomistai prognozuoja mūsų šaliai tris galimus ekonomikos scenarijus. Ir iš jų – nė vieno gero.

Plačiau – penktadienio „Santarvėje“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto