Virtuvės dizaino patarimai: Kaip padaryti virtuvę praktišką ir gražią tuo pačiu metu

Kai pradedate galvoti apie tobulus virtuvės baldus, pirmas dalykas, kuris ateina į galvą, yra funkcionalumas. Virtuvėje yra daugybė daiktų, o norint juos tinkamai sutvarkyti, reikia spintelių, stalčių ir lentynų. Tačiau yra ne tik vietos daiktams laikyti. Taip pat norite, kad ji būtų estetiška. Juk tai tikriausiai labiausiai naudojama erdvė jūsų namuose. Tai vieta, kur susirinks draugai ir šeima, todėl svarbu, kad ji skleistų šilumą ir jaukumą. Tinkami baldai viską pakeis – ir štai keletas patarimų, kaip rasti tai, ko jums reikia:, prieš pirkdami naująsias spinteles ivertinkite – galbūt, jos neturi pakankamai vietos stalviršiui arba netelpa į jūsų turimą erdvę. Taip išvengsite vėlesnio jų grąžinimo!

Pirmiausia susitvarkykite 

Jei daiktų virtuvėje  bus per daug, jausitės perkrauti ir prislėgti – tai pajus ir jūsų svečiai ir artimieji. Pirmas žingsnis į gražią virtuvę – tinkamas organizavimas. Pirmiausia atsikratykite visko, ko nenaudojate. Dažnai tam tikrų daiktų nenaudojame, nes jie nepatogūs. Jei jų nenaudojate, nelaikykite jų. Susitvarkykite virtuvę pagal tai, kaip ją naudojate. Jei didžiąją dalį maisto gaminate virtuvės viduryje, nelaikykite puodų, keptuvių ir prieskonių kampuose jei norite, kad juos būtų galima lengvai pasiekti. Yra daugybė lentynų ir spintelių, kurias galite pastatyti, kad daiktus laikytumėte tvarkingai.

Išsirinkite baldus savo svajonių virtuvei

Virtuvės spintelės būna įvairiausių formų ir dydžių, jų yra labai įvairių. Galite rasti dizainą, tinkantį bet kokiam stiliui ir skoniui. Jei renkatės naujas spinteles, pasistenkite rasti spalvą, kuri būtų patvari. Tamsesnės spalvos yra patvaresnės ir tarnaus ilgiau nei šviesesnės. Praktiškiausias pasirinkimas yra nerūdijantis plienas, kuris neblunka ir neskilinėja, tačiau tai nėra geriausias pasirinkimas namų virtuvei, dažniausiai tokio paviršiaus baldai naudojami maitinimo įstaigų virtuvėse, tad namams tai nesuteiks daug jaukumo. Kitas variantas – mediena, kuri paprastai būna įvairių spalvų. Ją galite dažyti, kad taptų tamsesnė arba šviesesnė, be to, ją lengva prižiūrėti. Jei renkatės stalviršius, stenkitės rasti tokius, kuriuos būtų lengva prižiūrėti. Granitas yra populiarus pasirinkimas, tačiau jam reikia daug priežiūros ir jis nėra pigus. Kita vertus, laminatas yra nebrangus, patvarus ir lengvai prižiūrimas variantas.

Įrenkite apšvietimą

Apšvietimas dažnai pamirštamas. Tačiau tai vienas geriausių būdų, kaip padaryti virtuvę patrauklią ir jaukią. Tačiau ne visi šviestuvai tinka virtuvei. Liuminescenciniai šviestuvai yra populiarus pasirinkimas, kurį lengva sumontuoti. Dar vienas geras pasirinkimas yra šviesos diodai – jie taupo energiją, yra vėsūs ir ilgai tarnauja.

Dažais ir audiniais suteikite spalvų ir šilumos

Dauguma žmonių, kalbėdami apie virtuvės dizainą, galvoja apie spinteles. Tačiau spintelės yra tik dalis paveikslo. Taip pat reikia galvoti apie dažus, užuolaidas ir audinius. Jie gali būti puikus būdas suteikti virtuvei spalvų ir šilumos. Spintelės dažymas yra akivaizdžiausias ir lengviausias būdas pakeisti virtuvės išvaizdą. Tačiau jei nenorite greitai vėl jų perdažyti, pravartu susirasti dažus, kurie būtų atsparūs drėgmei. Dauguma virtuvėms skirtų dažų yra vandens pagrindo, todėl juose nesikaupia toks pat purvas ir nešvarumai kaip aliejiniuose dažuose. Užuolaidos – puikus būdas suteikti virtuvei spalvų ir šilumos. Užuolaidų galima rasti įvairių audinių, raštų ir spalvų, todėl jas lengva priderinti prie savo stiliaus. Jos nebūtinai turi būti brangios. Yra daugybė nebrangių variantų, todėl nebūtina išleisti daugybės pinigų.

Nepamirškite ventiliacijos!

Virtuvės būna nešvarios – to neišvengsite. Be to, jose pilna prietaisų, kurie įsiurbia dūmus, dulkes ir bakterijas. Kad ir kaip norėtųsi manyti, jog virtuvę visada galima laikyti nepriekaištingai švarią, tai tiesiog neįmanoma. Jei projektuojate naują virtuvę, būtinai pasirūpinkite vėdinimu. Juk nenorite, kad gamindami maistą svečiai užspringtų virtuvės prietaisų dūmais! Virš viryklės galite įrengti gartraukį arba prie spintelių pritvirtinti ventiliaciją. Jei rinksitės spinteles, įsitikinkite, kad jos turi vėdinimo angas. Jos padės išlaikyti virtuvę švarią ir sustabdys blogus kvapus.

Jūsų virtuvė yra namų širdis, todėl svarbu ją tinkamai įrengti. Ji turėtų būti funkcionali, praktiška ir estetiška. Virtuvėje viską laikote, todėl geras organizavimas yra labai svarbus. Be to, dažais, užuolaidomis ir audiniais galite suteikti virtuvei spalvų ir šilumos. Pasirūpinkite, kad virtuvė būtų gerai vėdinama ir turėtų šviesos šaltinį, kad ji būtų ir graži, ir funkcionali. Dabar, kai jau žinote, į ką atkreipti dėmesį, rasti tobulus virtuvės baldus turėtų būti paprasta. Svetainėje balduperlai.lt gausus įvairiausių baldų pasirinkimas, tad nesvarbu, ar ieškote spintelių, stalviršių, ar ko nors kito, yra daugybė galimybių – tereikia rasti tai, kas jums tinka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto