Visame rajone – prieššventinis gerų darbų šurmulys

Per eglės įžiebimo šventę Viekšniuose savanoriai vaišino maltiečių sriuba. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Įžiebus kalėdinę miesto eglę, sužibus eglėms miesteliuose, kaimuose, rajono bendruomenė stengiasi gyventi gerumo, bendravimo, artumo ir pagalbos vieni kitiems nuotaikomis.
Visame rajone vyksta akcija „Sušildykim sielas“.

Apsilankė su dovanomis

Į trečius metus vykstančią akciją „Sušildykim sielas“ įsijungusios kavinės „Bildukas“, „Pica Roma“, „Laisvės 30“, „Valina“, „AJ Šokoladas“, „Rosso“, „Randevu“, „Piropas“, „Boulingo takas“, „Synet“, „Pušyno namai“, „Kablys“ senjorus nemokamai vaišina kava ar arbata, čia vyksta įvairūs koncertai, susitikimai.
Tik prasidėjus šventiniam laikotarpiui svečių sulaukė Mažeikių vaikų našlaičių ir senelių globos namų  gyventojai: čia su dovanomis apsilankė bendrovės „Grūstė“ kolektyvo atstovai su padalinio vadovu Deivydu Vyniautu. Prie jų prisidėjo ir Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė. Svečiai bendravo, klausėsi koncerto, susipažino su globos namų gyventojų gyvenimo sąlygomis.
Vaikų našlaičių ir senelių globos namų senoliams, su kuriais draugauja jau keletą metų, dalelę širdžių šilumos padovanojo lopšeliodarželio „Eglutė“ bendruomenė. Atvykėliams svečiams parodytos ikimokyklinės įstaigos etnokultūros komandos ir mažųjų ugdytinių paruoštos programėlės, jie pakviesti prie simbolinio Kūčių stalo.

Žaidė futbolą

Kiek kitokią dovaną Vaikų našlaičių ir senelių globos namų ir Socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikams surengė Mažeikių futbolo klubas „Atmosfera“. Prisidėdamas prie bendruomeninės akcijos „Sušildykim sielas“ klubas vaikus pakvietė į futbolo aikštę. Treneriai Nerijus Gudaitis ir Gintaras Juodeikis bei FK „Atmosfera“ vaikų komanda pasveikino savo svečius, pademonstravo, kaip taisyklingai reikia varyti kamuolį bei mušti į vartus, vyresnieji turėjo progą pažongliruoti kamuoliu, vėliau įvyko draugiškos futbolo rungtynės.
Atsisveikindami treneriai sukvietė visus dalyvius įsiamžinti bendroje nuotraukoje ir atminimui padovanojo simbolines apyrankes „Mus vienija futbolas“.

Surinko daug dovanų

Prie akcijos „Sušildykim sielas“ rinkdamos labdarą prisidėjo ir visuomeninės organizacijos „Gerumo galia“ narės Jūratė Džiaugienė, Aldona Miknytė, Liliana Pocienė, Sida Pikūnienė, Zita Butkuvienė. Ši organizacija atstovauja asmenims su Dauno sindromu bei jų šeimoms. Pačios auginančios vaikus su negalia moterys nusprendė padėti sunkiau gyvenančioms šeimoms, aplankyti vienišus senelius, numegzti jiems vilnonių kojinių, vaikams padovanoti žaislų.
Dosnią širdį parodė Giedrė Lapkuvienė, Natalija Dobryjdien, Inga Grigutienė, Jurga Virkšienė ir Vitalija Balčiūnaitienė. Savo iniciatyva J. Džiaugienė kartu su Reivyčių seniūnijos socialine darbuotoja Sniežana Valeckiene išsiaiškino socialinės rizikos šeimų poreikius. A. Miknytė rinko daiktus, kurie buvo nuvežti į Reivyčių seniūniją. Surinktus drabužius, patalynę, indus, baldus išdalinti socialinės rizikos šeimoms, gyvenančioms Kušlėnų, Leckavos kaimuose, nuvežti visa tai į jų namus pasirūpino seniūnas Stanislovas Putelis.

Svečiuose – žmonės su regėjimo negalia

Vienas didžiausių prieššventinių renginių Mažeikiuose buvo aikštėje prie kultūros centro vykusi bendruomenės šventė „Sušildykim sielas“, kurios metu susirinkusieji klausėsi dainų, vaišinosi saldainiais ir šaulių virta koše, klausėsi sveikinimo kalbų ir kalėdinių linkėjimų.
Daugelį metų tęsiasi draugystė tarp lopšelio-darželio „Žilvitis“ bendruomenės ir žmonių, turinčių regėjimo negalią. Apsilankiusius pas juos svečius iš Mažeikių bendruomenės centro vaikai pradžiugino skambiomis dainomis, posmais, svajingu ugdytinių šokiu „Mėlyna jūra“, pedagogai parodė kalėdinį vaizdelį „Pakeleiviai“, vaikai svečiams padovanojo pačių pagamintus nykštukus.
Pasiklausyti muzikos, pabendrauti prie arbatos puodelio į šventinę popietę „Sušildykim sielas“ mažeikiškius pakvietė Žemaitijos kolegijos Mažeikių fakultetas. Svečiai buvo supažindinti su Žemaitijos kolegijos akademine bendruomene, šiltai ir draugiškai pabendravo.

Koncertuoja šokėjai

Moksleivių namų šokių studija „Saulė“ mažeikiškiams surengė nemokamą festivalįkonkursą „Šoku Tau“, kuriame savo amžiaus grupėse nepralenkiami buvo Šiaulių Dainų progimnazijos kolektyvas „Kosmėja“, Klaipėdos laisvalaikio centro kolektyvas „Atedo“ bei dar vienas kolektyvas iš Šiaulių – „Incognito“.
Į tradicinį kalėdinį draugų koncertą mažeikiškius kvietė ir Choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblis „Kauškutis“, Kultūros centre atidaryta sakralinio meno paroda, kurios autoriai – tautodailininkas kalvis Virgilijus Mikuckis bei skulptorius Paulius Daujotas.
Į kvietimą prisijungti prie Mažeikių bendruomenės gerumo akcijos „Sušildykim sielas“ atsiliepė ir bendrovės „ORLEN Lietuva“ darbuotojai. Norėdami sukurti šventę neįgaliems ir socialinės rizikos šeimų vaikams, bendrovės darbuotojai nupirko ir supakavo daugiau kaip 170 dovanėlių. Vakar jos  perduotos vaikų šventės organizatoriams.

Akcijos vyksta ir kaimuose

Kalėdinis šurmulys neaplenkė ir rajono kaimo vietovių: čia taip pat vyksta daugybė gerumo ir labdaringų akcijų, rūpinamasi gyvenimo nuskriaustais vaikais ir suaugusiais žmonėmis, seneliais.
Židikų seniūnijos darbuotojai gruodžio mėnesį lanko seniūnijos vienišus vyresnio amžiaus žmones, sveikina juos su artėjančiomis Kalėdomis, nors šiek tiek pabūna kartu. Šiemet šiems žmonėms yra paruoštos ir nedidelės dovanėlės – šiltos kojinės ar pirštinės. Jas numezgė seniūnijos moterys, kurios turi atlikti visuomenei naudingus darbus už gaunamas pašalpas. Visus džiugina labai gražiais raštais išmarginti Laimos Perminienės, Angelės Dauginaitės, Julijanos Beniušienės, Vilmos Šneiderienės mezginiai.
Artėjančioms šv. Kalėdoms seniai ruošėsi ir Mažeikių apylinkės seniūnijos darbuotojos: jų laisvalaikiu megztos pirštinės, kojinės ir megztiniai padovanoti seniūnijoje gyvenantiems vienišiems seneliams bei sunkiau gyvenančių šeimų vaikams.
Sedos darželio direktoriaus pavaduotoja ugdymui Audra Sakalauskaitė informavo, kad Sedos darželio bendruomenė taip pat prisijungė prie akcijos „Sušildykim sielas“. Auklėtinių tėveliai ir darbuotojai aukojo įvairių maisto produktų, kurie išdalinti Sedoje gyvenantiems vienišiems seneliams ir Sedos pirminės sveikatos priežiūros centro slaugos ligoninėje socialinės globos paslaugas gaunantiems asmenims.

Vaišino maltiečių sriuba

Miestelio eglės įžiebimo šventė penktadienio pavakarę vyko Viekšniuose. Ši šventė išsiskiria tuo, kad viekšniškiai už atitinkamą mokestį vaišinami maltietiška sriuba. Su Maltos ordino savanoriais dirbanti Viekšnių gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Emilija Plastinina pasakojo, kad Maltos ordino savanoriai miestelyje atsirado prieš dvejus metus.
„Savanoriavimo tradicija Viekšniuose labai greitai prigijo, tikrų maltiečių ordino savanorių turime apie dvidešimt, bet savanoriauti pasiryžusių jaunuolių galima priskaičiuoti dvigubai tiek: kiek jų atsirastų, mes neturime tiek darbų“, – kalbėjo E. Plastinina.
Sriubos Viekšniuose išverdama 50 litrų: didelė dalis jos parduodama, o panaudotos lėšos atitenka Maltos ordino fondui, kažkiek pasiliekama savo reikmėms. Praėjusiais metais viekšniškiai už sriubą suaukojo 400 litų. Sriuba verdama iš lėšų, surinktų Pyragų dienos metu: tai dar viena viekšniškių labdaros akcija.
Dalį sriubos savanoriai išnešioja miestelio vienišiems senukams – jos jiems užtenka kelioms dienoms.
Visų rajone ir mieste šiuo metu vykstančių akcijų, gerumo, labdaros renginių užfiksuoti neįmanoma. Smagu tik žinoti, kad jie vyksta ir kad jie kitomis spalvomis nuspalvina kai kurių žmonių gyvenimą. Neturintiems progos ar galimybių įsijungti į visą tą prieškalėdinį šurmulį nereikėtų labai išgyventi: užtenka gatvėje nuoširdžiai nusišypsoti sutiktam žmogui. Kartais užtenka ir tiek.

Panaudoti Savivaldybės administracijos Ryšių
su visuomene skyriaus pranešimai

One Reply to “Visame rajone – prieššventinis gerų darbų šurmulys”

  1. pavargėlis Aloyzas parašė:

    man ta sriuba nepatiko, gerai , kad turėjau kišenėje plstmasę su 7,5 stiprumo rudu gėrimu. Įkaliau ir akyse prašviesėjo. Siūlau dėl to prie sriubos įpilti ir stiklinaitę kokio laipsniuoto gėrimo. Gali būti ir samanė, kad būtų pigiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto