VMI: pajamų ir turto deklaravimui – vis mažiau laiko

Iki gegužės 2 d. šalies gyventojai privalo Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) pateikti savo turto ir pajamų deklaracijas.

Klaipėdos apskrities VMI specialistai ragina smulkiuosius verslininkus, pernai veiklą vykdžiusius pagal verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą, nedelsti deklaruoti gautų pajamų.
Mažeikių rajone tokių smulkiųjų verslininkų yra 3,1 tūkst. VMI duomenimis, daugiau nei pusė iš jų dar nepateikė pajamų deklaracijų už 2017 metus. VMI primena: pateikti deklaracijas jie privalo net ir tuo atveju, jeigu negavo pajamų.
„Itin svarbu pateikti teisingas deklaracijas – kitu atveju nepriemokos gali sugrįžti ir po penkerių metų – su delspinigiais“, – akcentavo VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė.
Pasitikrinti, ar nereikia sumokėti valstybei, turėtų ir tie asmenys, kurie pernai pardavė savo turtą. Jei įsigyto ar įgyto nekilnojamojo turto jo savininkas neišlaikė 10 metų, o automobilio – 3 metus, nuo gauto pelno jis turi sumokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio.
Deklaracijas turi pateikti ir tie asmenys, kurie pernai pasinaudojo per dideliu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto