VTEK tirs Tarybos narės L. Rimkienės elgesį

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narės Linos Rimkienės elgesio. Ši komisija tirs aplinkybes, kai pernai liepą politikė, tarnybos tikslais atvykusi į Vilnių, tarnybiniu automobiliu galbūt naudojosi ne tik tarnybos tikslais. Šią situaciją tyrė ir Savivaldybės etikos komisija, tačiau VTEK suabejojo, ar ji tinkamai taikė įstatymo nuostatas.

Kreipėsi į komisiją

„Santarvė“ praėjusiųjų metų liepos mėnesį rašė apie kai kuriuos politikus papiktinusią tuo metu vicemero pareigas ėjusios Linos Rimkienės kelionę į Vilnių tarnybiniu transportu. Tiesa, merą tuo metu pavaduojančios Sigutės Bernotienės teigimu, politikė tokio transporto ir vairuotojo pasiprašė vykti į sostinę susitikti su Seimo nariais.
Kai kurie politikai įžvelgė, kai tai tik priedanga, – L. Rimkienės išvykos sostinėn tikslas buvęs tą dieną vykęs konservatorių partijos Prezidiumo posėdis. Ji pati irgi neneigė lankiusis ir šiame posėdyje.
Savivaldybės tarybos narys kreipėsi į Savivaldybės etikos komisiją, prašydamas pradėti tyrimą ir nustatyti, kokiu tikslu politikė vyko į sostinę, ar iš tikrųjų jai buvo skirtas tarnybinis transportas su vairuotoju, ar ji nesumaišė viešųjų ir privačių interesų.

Suabejojo sprendimu

Savivaldybės etikos komisija yra pripažinusi, kad L. Rimkienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą.
„Ji nevengė interesų konflikto ir nesielgė taip, kad nekiltų abejonių, jog toks konfliktas nekils“, – toks buvo komisijos sprendimas.
Tyrimą VTEK pradėjo suabejojusi, ar Mažeikių rajono savivaldybės tarybos Etikos komisija priimtame sprendime tinkamai taikė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatas.
Bus aiškinamasi, ar L. Rimkienė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo draudimo naudotis ir leisti kitiems naudotis valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.
„Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo“, – konstatuoja VTEK.
Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato tyrimą atlikti per trijų mėnesių terminą.

15 Atsakymų į “VTEK tirs Tarybos narės L. Rimkienės elgesį”

 1. darisu parašė:

  Šunys loja, karavanas eina. Šitai bobai etika yra vienoje kųno ertmėje. Nieko nepešit.

 2. to JEJE parašė:

  Kaip tai nebuvo? Žulpa – konservatorius, Kryžius taip pat konservatorius, nes buvusių konservatorių nebūna. Kaktys???

 3. vivas parašė:

  Virgi,nusiramink tavo rašliava vemt verčia, nusiramink , rašai visaip po keliais nikais ir su klaidomis,

 4. Siaip parašė:

  Nelydere ji, nors tu ka. Bet kur rast tikra lyderi, tokioje kloakoje kaip Mazeikiai? Ir kol ji bus koncervu pirmininke Mazeikiuse, tol pastariesiems nesiseks. Toks intelektas pas moterele truputeli ribotas… Va, socbebrai tikri lyderiai – tai sutartele su keliu mln. nuostoliu miestui pasiraso, tai klasteri pritraukia, tai dviraciu taka iki Vasiuku nutiest suplanuoja. O kur dar visi viesieji pirkimai……Va ten tai tikros bebru uztvankos……..

 5. Jeje parašė:

  Konservatoriams dar kolkas baudžiamujų bylų nereikėjo kelti,tuo ir gali didžiuotis,dar nespėjo kristi į aferų ir nusikaltimų liūną.Jie yra gynę miestiečių viešą interesą ir dar sėkmingai,tuo ir pranašumą turi.

 6. Konservatoriams parašė:

  Ar skaičiavote kiek jūsų vadė įstatymų pažeidimų yra padariusi? Rekordininkė ne kitaip

 7. hi parašė:

  CAEAYARON

 8. Jeje parašė:

  Draugai,geriausia būtu,kad jūs neterštumėte spaudos,verčiau važiuotumėte į Grūto parką ir parsivežtumėte Markso statūlą,turbūt ir esate tokie pikti ją praradę.

 9. B. parašė:

  Aš jau nustojau tikėti jais visais.Partiniai reikalai – po darbo, laisvu nuo darbo metu. Kiekviena išvyka, kiekvienas tarnybinio transporto panaudojimas turi būti griežtai kontroliuojamas su ataskaita kokiam tikslui buvo išvykta, kiek kainavo ir kokią naudą iš to gavo miestas. Išrinkti dirbti miestui. Jokių rezultatų nematau. Tik suktybės, tik postų dalybos, tik priešų ieškojimai. Kada tai baigsis ir kada pradėsit dirbti?

 10. plastakes gastroles parašė:

  Ko jus stebites, argi gali konservatore but padori? Dergia kitus, o pati pasikakojus iki ausu. Isvis nesuprantama, kaip kazkas dar nori but nariu tokios partijos, kuriai vadovauja kitus trypianti rimkiene. Pries rinkimus dergesi su gedulingom puokstem ir grasinimais, nuvaziavusi i Vilniu smeize Mazeikiu valdzios zmones. Valdiska masina nulekus i konservu suvaziavima fotografavosi su Simonyte ir garsinosi ant visos Lietuvos. Garsinosi kaip dalinsis milijardus. Konservai tarsi atlieku duobe, kurioje yra vietos visiems nevykeliams ir grobuonims

 11. Pritariu parašė:

  Ši moteriškaitė negali seniai vadovauti rajono konservatoriams. Baikim spardyti padvėsusį arklį.

 12. Tikrai parašė:

  Tas besikartojantis straipsnis juokina.Nejaugi tik tokių nusikaltimų beranda senoji nomenklatūra?

 13. Mažeikiškiai parašė:

  Va jėtau, baikit, palikit tą moteriškę ramybėje tegul ramiai gyvena.Koncervatoriai pagalvokit apie kitą vadą.

 14. klausymas parašė:

  Kiek galima vis apie tą patį. Tuo klausymu tyrimas jau buvo. Neturite kas veikti, ar tiek visi nusenę, kad neprisimena ką veikė prieš pusmetį.

 15. Tomas parašė:

  Man ji žlugo, kai su jurkum į koaliciją susimete.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto