Vyriausybė ir švietimo profsąjungos dar kartą bandys susitarti

Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Penktadienį Vyriausybės ir švietimo profesinių sąjungų atstovai bandys dar kartą susitarti dėl pedagogų keliamų reikalavimų atkurti mokinio krepšelį, didinti atlyginimus ir numatyti papildomas išeitines kompensacijas į pensiją išeinantiems pedagogams.

Įspėjamuosius streikus ir mitingą surengę pedagogai vasario 22 d. ketina rengti neterminuotą streiką, jei Vyriausybė netenkins jų reikalavimų – atkurti iki 2009 m. buvusį mokinio krepšelio dydį, didinti pedagogų tarifinių atlyginimų dydžius, taip pat padidinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų nekontaktinių darbo valandų skaičių bei palaipsniui prilyginti jų atlyginimų koeficientus bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimų koeficientams. Tarp pedagogų reikalavimų – rasti daugiau kaip 3,5 mln. eurų kompensacijoms į pensiją išeinantiems mokytojams ir sumažinti vaikų skaičių klasėse.
Tuo tarpu Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) atstovų teigimu, mokytojų darbo krūviai mažėja, nes kasmet mažėja ir mokinių.
Ministerija taip pat pasiūlė planą laipsniškam mokytojų atlyginimų didinimui per penkerius metus, tačiau tam reiktų peržiūrėti šių metų valstybės biudžetą, o tokiam žingsniui nepritaria Finansų ministerija.

One Reply to “Vyriausybė ir švietimo profsąjungos dar kartą bandys susitarti”

  1. PEDAGOGAS parašė:

    Nepasiduokime žemaičiai ir mes nugalėsime. Galėtume susirinkti pirmadienį 16 val. Kalnėnų pagrindinėje mokykloje aptarti tolimesnę strategiją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto