Ypač vaizdinga agitacija

Virginijus SUNGAILA. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Rytas buvo prisitraukęs gražių politikų kalbų, bet kvepėjo melu ir netvarka. Nutariau su dviračiu pavažiuoti už miesto, kad įkvėpčiau tyro vasaros oro. Ir dar dėl to, kad niekaip negaliu atsidžiaugti, kad už šiukšles reikės mokėti daugiau, nes tada bus tvarka ir teisingumas. Vėl kokia nors socialdemokratė iš savo vyro už 500 litų galės nuomotis šeimos mašiną. Nesvarbu, kad tam skiriami pinigai, kuriuos senutės sunešė  iš savo pensijų. (Keista, kad tokių audito medžiagoje aprašytų faktų niekas nepaviešina, manyčiau, kad gyventojai turi žinoti, kaip kiti darėsi pinigą, o šiukšlių tai niekas nevežė…).
Už Vytauto gatvės yra sodai, miškas ir betvarkė. Kodėl betvarkė? Todėl, kad nevežamos šiukšlės ir nėra kaltų, bet yra skelbimas, jį mes ir panagrinėsime.
DĖMESIO!!! Taip pradedamas skelbimas. Skelbime rašoma: „Primename, kad visi Mažeikių rajono gyventojai privalo laikytis Mažeikių rajono savivaldybės tarybos patvirtintų Mažeikių rajono savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo ir Mažeikių rajono miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių.“ (Tai kodėl tų taisyklių nesilaiko Mažeikių komunalinis ūkis, nes žmonės skundžiasi, kad niekas neveža šiukšlių, todėl jie priversti elgtis netinkamai, nes komunalininkams nesvarbi tvarka rajone?)
Skaitome toliau: „Draudžiama atliekų konteinerius perpildyti ir jėga grūsti į juos atliekas.“ Tai kaip elgtis žmonėms, kai niekas neveža šiukšlių mėnesiais? Pasirodo, gyventojai žalienų atliekas turi vežti į Dargių sąvartyną, bet, kiek yra žinoma, už žalienų išvežimą kažkam yra mokami didžiuliai pinigai, tai kodėl žmogus turi pats gabenti tas šiukšles? Tai turi atlikti įmonė, kuriai už tokį išvežimą ir yra sumokama.
Ir kodėl žmogus turi gabenti atliekas į stambiagabaričių atliekų aikštelę Algirdo gatvėje, jei jis moka už šiukšlių išvežimą įmonei, kuri turi tuo rūpintis?
Pasirodo, pas mus vieni dalija pinigus, o darbai yra sukraunami paprastam žmogui. Tai kažkaip nepadoru ir negarbinga.
Jei, ponai, imate šimtatūkstantines sumas, tai ir rūpinkitės, kad žmogui būtų patogu ir švaru gyventi. Ir visur nekaltinkite tik jo – žmogus už šiukšlių išvežimą pinigų negauna, tik moka. Žmogus tampa šiukšlių vertelgų auka.
Kas būtų,  jei jis nepaklustų jų diktatu? Skaitome toliau: „Už šių taisyklių pažeidimą atliekų turėtojams numatyta administracinė atsakomybė pagal LR administracinių teisės pažeidimų kodekso 161 ir 161(1) straipsnius. Bauda – iki 2000 litų.“
Pasirodo, gudručiai neveža šiukšlių ir jų niekas nebaudžia, o žmogui, kuriam nėra kur padėti šiukšlės ir jis padeda ją prie konteinerio, iš karto taikoma iki 2000 litų bauda!
Tiems klounams, kurie tokį skelbimą surašė ir pakabino, siūlyčiau dar pridėti baudžiamąjį kodeksą  –  ir tuos paprastus žmones tiesiog pasodinti kokiems 5 metams. Kad jie žinotų, jog konteineriai turi užsidaryti lengvai ir į juos negalima mesti šiukšlių, nes reikės jas vežti, o tai papildomos išlaidos… O kam veikėjams tos realios išlaidos – sąskaitos faktūros gali ir taip suvaikščioti…
Ir kas gali paneigti, kad kartais dirba tik sąskaitos faktūros, o ne šiukšliavežės mašinos?
Bet skelbimas-proklamacija būtų nebaigtas, jei  nebūtų sovietinių laikų šūkio: SAUGOKIME ŠVARĄ IR TVARKĄ MAŽEIKIŲ RAJONE! Pasigedau dar žodžio DRAUGAI. Bet kaip žinome, tobulėjimui ribų nėra.
Šita „pisulka“ yra užbaigiama taip: „Pamačius pažeidėjus informuokite Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrių“, toliau nurodyti telefonai ir adresas, bet kad nebūtų persekiojami žmonės, jų neskelbsiu.
Viską pasirašo Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius.
Keli klausimai šiam skyriui:
1. Kodėl nėra baudžiamas Mažeikių komunalinis ūkis už blogai atliekamą darbą?
2. Kodėl mieste nebaudžiamos įmonės, kurios atsakingos už miesto priežiūrą ir gauna milijonus, bet miestas (ne centrinė parodomoji gatvė!) skendi netvarkoje?
Atsakymas paprastas: todėl, kad visur dirba partijų statytiniai, jų bausti negalima, jų galima tik gailėtis.
Sotesnio kąsnio visi partinukai nori, draugai!
Įdėsiu kelias nuotraukas, kad būtų matomas visas gamtovaizdis.
Virginijus Sungaila

 
   
 

3 Atsakymai į “Ypač vaizdinga agitacija”

  1. To Janinai parašė:

    Vien pažiūrėjus į nuotraukas matosi kiek per savaitę prinešama šiukšlių,o gyventojai vis šaukia,kad jų neturi.Taii gal latviai jų priveža?

  2. hm parašė:

    suvargęs pisulku rašytojas…..pavargsi berašinėdamas….verčiau eitum darbo dirbti pisulku rašytojau che che che amžinas zyzalas che che

  3. Janina parašė:

    Gražu kad Jūs matot kokia netvarka rajone, bet valdžios klerkai kainas kelia iš to lobsta ir paprastas žmogelis jiems ne motais. Absurdas, kainas kelia nepagrystai, žmogekiui grasinama baudomis už ne taip paliktą šiukšlę. Reikia rajono valdžioje perversmo, pašalinti iš valdžios pilkajį kardinolą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto