Žaidimo aikštelės turės būti saugios

Vaikų tėvai jaučiasi nesaugiai dėl to, kad šalia žaidimų aikštelės yra ne tik dujų rezervuaras, bet ir automobilių laikymo aikštelė. Janinos SRIBALIUTĖS nuotr.

Mūsų miesto gyventojų ir svečių akis džiugina per 40 naujų spalvingų vaikų žaidimų aikštelių. Tačiau tai vienur, tai kitur dar išlikę ir pavojų keliančio sovietmečio palikimo – lipynių, šliuožynių, sūpynių, stulpų.
Įsigaliojusi nauja higienos norma žaidimo aikštelių savininkams kelia naujas užduotis ir nemažai rūpesčių. Juos įžvelgia ir Savivaldybės atstovai, tačiau jie kol kas nesvarstė, nuo ko pradėti griežtesnių dokumento reikalavimų įgyvendinimą.  

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamento Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vedėja Giedrė Ligeikienė „Santarvę“ informavo, kad dalis naujų reikalavimų žaidimų aikštelėms taikoma nuo praėjusiųjų metų lapkričio mėnesio, o visa naujoji higienos norma įsigaliojo nuo liepos mėnesio. Joje nustatyti pagrindiniai vaikų žaidimų aikštelių ir vaikų žaidimų patalpų įrengimo viešosiose vietose, jų naudojimo bei priežiūros reikalavimai.
„Žaidimų aikštelės turi būti įrengiamos ne arčiau kaip 10 metrų nuo buitinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelių, gatvių, automobilių stovėjimo aikštelių, elektros tinklo įrenginių ir ne arčiau kaip 15 metrų atstumu nuo automobilių saugyklų ištraukiamosios vėdinimo sistemos angų.
Žaidimų aikštelė, kurios ribos nutolusios nuo gatvės važiuojamosios dalies mažiau nei 20 metrų, turi būti aptverta tvora ar gyvatvore. Draudžiama žaidimų aikštelėse sodinti ir auginti nurodytus nuodinguosius augalus. Žaidimų aikštelėje ar šalia jos turi būti šiukšliadėžė. Triukšmas žaidimų aikštelėje neturi viršyti teisės akte nustatytų triukšmo ribinių verčių. Žaidimų aikštelėje esantis dirvožemis ir gruntas turi būti neužterštas ir atitikti teisės aktų reikalavimus“, –  svarbiausius reikalavimus vardijo skyriaus vedėja.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

One Reply to “Žaidimo aikštelės turės būti saugios”

  1. tai va parašė:

    reikalavimai yra ,o kas skirs lėšų jiems įgyvendinti.Vien žinojimo ir gero noro neužtenka ,įrengimai brangiai kainuoja…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto