Žaidynėse paplūdimyje rungėsi ir sporto žvaigždės

Sporto šventė prasidėjo krepšinio ir tinklinio varžybomis, kurios susilaukė daugiausia dėmesio. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Lietuvos valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai paminėti Mažeikiuose Ventos upės paplūdimyje vyko jau tradicinėmis tapusios sporto žaidynės. Visi norintys savo jėgas galėjo išbandyti krepšinio, tinklinio, stalo teniso, smiginio, šachmatų, šaškių, svarsčių metimo, rankų lenkimo bei kitose sporto rungtyse.

Populiariausi – krepšinis ir tinklinis

Ypatingo karščio banga nei sporto rungčių dalyvių, nei žiūrovų neatbaidė. Anot vienos iš renginių organizatorių Savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Angelės Rupkutės, jų buvo ne tik daugiau nei pernai, bet atvyko ir iš rajono.
Sporto šventė prasidėjo krepšinio ir tinklinio varžybomis, kurios susilaukė daugiausia dėmesio. Krepšinis buvo žaidžiamas komandomis – trys prieš tris. Jaunimo grupėje varžėsi šešios komandos. Komanda, pasivadinusi „Obuoliais“, laimėjo pirmąją vietą, antrąją ir trečiąją vietas atitinkamai užėmė komandos „87“ bei „Birutė“.
19–40 metų amžiaus grupėje iš 14 žaidusių komandų pirmąją vietą iškovojo komanda „Riešutas“, antroje bei trečioje vietose liko „Translandija“ bei „Žaidėjai“.
Tinklinio varžybose daugiausia taškų pelnė bei pirmąją vietą laimėjo komanda „Draugai“, o su jais į finalininkų trejetuką pateko komandos „Mažeikių smūgis“ bei „Žiobarai“.

Rungėsi broliai

Žaidynių dalyviai, norėję pabėgti nuo kaitros, turėjo galimybę pasivaržyti ir ne tokiose aktyviose sporto rungtyse. Žaidžiant stalo tenisą, pirmąją vietą jaunimo grupėje užėmė Ernestas Skurvydas, o suaugusiųjų komandoje – Adolfas Končius. Tarp moterų prie teniso stalo pergalę išplėšė Rusnė Vasarytė.
Prie šaškių lentos pirmoji vieta teko Aleksėjui Papulovui, nuo jo nedaug atsiliko broliai Petras bei Vytautas Rakščiai. Moterų grupėje nugalėtoja tapo Marija Butnoriūtė, kuriai pavyko nugalėti antros bei trečios vietos laimėtojas Stanislavą Butienę bei Donatą Stonienę.
Smiginio rungtyje dalyviai buvo paskirstyti į tris grupes – elito, vyrų bei moterų. Elito grupėje prizines vietas užėmę Darius Repšys, Virmantas Budrys bei Silvestras Jakštas – šio sporto profesionalai, todėl varžėsi atskirai. Vyrų grupėje pirmąją vietą laimėjo Nerijus Gadeikis, už jo liko Aleksėjus Papulovas  bei Algis Jarutis.
Moterų komandoje smiginio turnyrą laimėjo Danutė Baliutienė. Nuo jos tik vienu tašku atsiliko Daiva Mišeikienė, penkiais taškais – Dovilė Paulauskaitė.

Varžybose – garsenybės

Ištvermei bei jėgai patikrinti žaidynių dalyviai galėjo dalyvauti 9 kilogramų svarmens metimo bei rankų lenkimo rungtyse. Mesdamas svarmenį nepralenkiamas buvo Mažeikių galiūnų veteranas Antanas Abrutis, 9 kilogramus sveriantį rutulį numetęs net 11 metrų ir 79 centimetrus. Antroje vietoje liko beveik 11 metrų svarmenį numetęs žymus kultūristas Rolandas Pocius, o trečią vietą užėmė Linas Momkus, svarmenį nuskraidinęs 10 metrų ir 60 centimetrų.
Rankų lenkimo rungtyje nepralenkiamas buvo ir pirmąją vietą laimėjo Mantas Andrulis, už savęs palikdamas antros ir trečios vietos laimėtojus Vitalijų Limontą bei Karolį Tarosaitį.
Moterų grupėje savo jėgą įrodė ir pergalę išplėšė Dovilė Paulauskaitė, antroje ir trečioje vietose palikdama savo varžoves – Robertą Raudytę bei Eriką Paulauskaitę.
Varžybų prizinių vietų laimėtojams buvo įteikti atminimo medaliai, o pirmųjų vietų nugalėtojai gavo atminimo suvenyrus.