Žalios rodyklės vėl bus naudojamos

Nuotr. iš LRT archyvo

Trečiadienį Ministrų kabinetas pritarė Susisiekimo ministerijos siūlymui grąžinti Kelių eismo taisyklių (KET) nuostatą, numatančią galimybę ties raudonu šviesoforo signalu naudoti lentelę su žalia rodykle, leidžiančia sukti į dešinę, šalies keliuose.
Vyriausybė sprendimą atsisakyti lentelių su žalia rodykle, kaip eismo saugumo neužtikrinančio ir jutikliniam šviesoforų valdymui ydingo eismo organizavimo būdo, priėmė 2014 metais, ši nuostata įsigaliojo nuo šių metų sausio pirmosios, o savivaldybės turėjo pasiruošti eismo organizavimo pokyčiams ir pritaikyti sankryžas sklandžiam eismui penkerius metus.
Mažeikių mieste paskutinę praėjusių metų gruodžio dieną žaliosios rodyklės buvo nuimtos penkiuose šviesoforų postuose, esančiuose Žemaitijos ir Naftininkų, Žemaitijos ir Sedos, Žemaitijos ir Sodų gatvių sankryžose, Laisvės ir Laižuvos gatvių bei Tirkšlių ir Viekšnių gatvių sankryžose.
Dėl jų grąžinimo miestų savivaldybės turės konsultuotis su saugų eismą prižiūrinčiomis institucijomis, o lentelės su žalia rodykle negalės būti įrengiamos naujai pastatytose ir rekonstruotose sankryžose.
Susisiekimo ministerija iki 2019 metų pabaigos informacijos iš savivaldybių dėl kylančių problemų pasiruošti naujam eismo organizavimo būdui sankryžose nebuvo gavusi, prašymų pratęsti lentelės su žalia rodykle naudojimo terminą taip pat nebuvo.

3 Atsakymai į “Žalios rodyklės vėl bus naudojamos”

 1. Irena parašė:

  O kur Žemaitijos-Ventos bei Ventos-Gamyklos gatvių sankryžos?

  1. mzk parašė:

   Irena isiskaitykite i straipsni. “ o lentelės su žalia rodykle negalės būti įrengiamos naujai pastatytose ir rekonstruotose sankryžose“. aiskiai gi parasyta kad tokiose sankryzose negalima rodykliu irengti.beje tose sankryzose lenteliu su zalia rodykle jau senai nebuvo, nebent jus dar seniau mazeikiuos nesat buvusi. tose sankryzose kai sustate naujus sviesoforos o ypac Ventos – Gamyklos g. rekonstravus visa sankryza, lenteliu su zalia rodykle ne kvapo neliko.

 2. Algimantas parašė:

  Kaip bus su rodykle Algirdo ir Gamyklos gatvės sankirtoje?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto