Žemaičiai streiko idėjos neatsisako

Žemaičiai streiko idėjos neatsisako. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nors po susitikimo su švietimo ir mokslo ministru Gintaru Steponavičiumi kai kurių regionų mokytojų profesinės sąjungos dalyvauti antradienį rengiamame įspėjamajame streike atsisako, paskutiniais duomenimis, 46 rajonuose rytoj streikas vyks.
Mažeikių rajone rytoj pasiruošusios streikuoti 15 ugdymo įstaigų.

Kai kas traukiasi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų (LŠDPS) Mažeikių susivienijimo pirmininkė Judyta Čejauskienė yra tos nuomonės, kad žemaičiai turi laikytis tvirtai ir tęsti, ką yra suplanavę.
„Delfi“ komentatoriai teigia, kad pasakyti ministrams, Prezidentei ir visiems kitiems teisybę užtenka ir vieno žemaičio. Mes rytoj streikuojame“, – įspėjamojo streiko išvakarėse kalbėjo J. Čejauskienė.
Švietimo ir mokslo ministerija situaciją bandė sušvelninti ir vasario 13 dieną priėmė kai kurių švietimo profsąjungų vadovus.
Po to LŠDPS nepriklausomam dienraščiui „Dialogas“ atsiuntė pranešimą, kuriame šios profesinės sąjungos padalinio pirmininkas Andrius Navickas rašo, kad Šiaurės rytų Lietuvos regionas stabdo savo dalyvavimą streikuose.

Išplatino pareiškimą

Šiame pasitarime nedalyvavo įspėjamąjį streiką vasario 21 dieną paskelbusių organizacijų lyderiai – Audrius Jurgelevičius ir Eugenijus Jesinas. Tai reiškia, kad didžioji dalis Aukštaitijos ir kitų Lietuvos regionų pedagogų streiko neatsisakė.
Dar daugiau: abu pirmininkai pareiškė siekią dvišalių derybų su ministerija dėl iškeltų reikalavimų, todėl siūlo sudaryti derybų grupę, kurios veikla turi būti apibrėžta bendru sutarimu priimtu reglamentu, terminais ir baigtis susitarimu ar pasirašius nesutarimo protokolą.
„Kol šis siūlymas nebus priimtas, LŠPS ir LŠDPS Žemaitijos regiono profesinių sąjungų susivienijimas pareiškia, kad nemato prasmės dalyvauti jokių rezultatų neduodančiuose ministerijos vadovybės organizuojamuose pasitarimuose. Šio pasiūlymo ignoravimą ar neigiamą atsakymą vertinsime kaip streiko reikalavimus pateikusių profesinių sąjungų ignoravimą ir dar gilesnį socialinio konflikto eskalavimą“, – sakoma pareiškime Švietimo ir mokslo ministerijai.

Grasina teismu

J. Čejauskienė informavo, kad Mažeikiuose buvo priimtas nutarimas įspėjamąjį streiką pradėti nuo 8 valandos ryto, išskyrus neformalaus ugdymo įstaigas, kurių kitokie tvarkaraščiai.
Apie būsimą streiką įspėti ir vaikai, ir jų tėvai.
„Norime, kad apie streiką žinotų kuo daugiau žmonių, nes koks streikas, jeigu niekas apie jį nežino. Streikas tam ir yra, kad sudarytų kažkam nepatogumų“, – kalbėjo J. Čejauskienė.
Jos teigimu, iš tėvų priekaištų profsąjungos dar negavo, bet juos visus reikėtų adresuoti Švietimo ir mokslo ministerijai: už vaikų ugdymą, mokymą pirmiausia atsako pinigus gaunančios institucijos, šiuo atveju ministerija.
„Žaidžiama žemais jausmais, esą profsąjungos triukšmauja, trukdo ugdymą. Artimiausiu metu Seimo narių paprašysiu ministeriją paduoti į teismą, nes jie teigia nesą mokytojų darbdaviai, o tik veiklos koordinatoriai. Tai ko jie lenda prie mūsų kasdienybės: kada nori sumažina, kada nori padidina atlyginimus, keičia kategorijas, reguliuoja mokinių skaičių klasėse?“ – ryžtingai nusiteikusi J. Čejauskienė.

2 Atsakymai į “Žemaičiai streiko idėjos neatsisako”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    uz minimalios algos kelima reikia kovoti,nes dabar pasalpa ne ka mazesne nei minimali alga,tai kam dirbti kokiam buozei uz asaras jei gali gauti pasalpa kompensacijas uz sildyma bei maisto davini sededamas namie sau siltai ir tv spoksodamas.

  2. aš už parašė:

    Aš už streiką ! Palaikau mokytojus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto