Žemaitijos skautų neišgąsdino nei užduotys, nei vėlyvos šalnos

Pirmoji šiais metais skautų stovykla subūrė beveik šešiasdešimt dalyvių, kurie namų komfortą
iškeitė į „laukinį“ buvimą gamtoje. Nuotr. iš Žemaitijos skautų organizacijos archyvo

Žemaitijos skautų organizacija surengė pirmąją šiais metais trijų dienų išgyvenimo stovyklą. Vienas iš jos tikslų buvo ištraukti žmones iš komforto zonos.

Pradžia – stovykla „PABUSK“

Tradiciškai ši stovykla, kuri turi ir pavadinimą, susijusį su pajudėjimu iš žiemos sąstingio, „PABUSK“ vyksta Dingailiuose (Sedos seniūnija) prie Renavo tvenkinio.

Joje buvo kviečiami dalyvauti visi skautų organizacijos nariai, jau pažengę šioje veikloje.
Žemaitijos skautų organizacijos atstovai pažymėjo, kad šioje stovykloje buvo daugiau laisvės, tačiau gyvenimiškos sąlygos – spartietiškos. Daugelis jaučiasi lyg būtų ištraukti iš kasdienybės ir nuvežti į negyvenamą salą. Šioje saloje nesi vienas, o ir tavo komanda nėra vienintelė. Viskas būtų paprasta, jei ne išbandymas, kurio sudėtingumas palaužia ne vieną stovyklautoją.

„Visos trys stovyklos dienos buvo gražios, tačiau naktimis palapinėse teko išgyventi ir šalnas, tad išmėginimų netrūko. Buvo sudaryta gana įtempta dienotvarkė – nuo pusės aštuonių ryto iki vienuoliktos valandos vakaro. Į ją sutilpo viskas – nuo mankštos, rytinės rikiuotės, pusryčių iki vakarinės rikiuotės ir laužo“, – pasakojo viena iš stovyklos organizatorių, vyresnioji skautė Smiltė Janulytė.

Subūrė išgyvenimas ir išbandymai

Stovykloje „PABUSK“ šiais metais dalyvavo apie 60 skautų. Jauniausia stovyklautoja buvo septynerių metų mergaitė. Skautai buvo suskirstyti į penkias grupes – pagal amžių ir pasirengimą skautiškam gyvenimui. Pačius jauniausius prižiūrėjo ir jiems patarė grupėms paskirti vadovai.

Stovyklos organizatorė „Santarvei“ pasakojo, kad skautų laukė ne tik kasdienio išgyvenimo gamtoje išbandymai, bet ir įvairios užduotys – komandos turėjo jas atlikti, prie laužų parodyti savo kūrybinį potencialą, rengti žaidimus.

„Manau, kad tikslus pasiekėme: įgūdžius bei žinias, kaip išgyventi gamtoje, pagilinome. Pasimokėme, kaip būti ir dirbti komandoje, bendruomeniškumas akivaizdžiai sustiprėjo. Ne vienai grupei, ypač jaunesniųjų, pagrindinis išmėginimas buvo gaminti sau maistą. Ir dar ant laužo. Nieko nepadarysi, bet savarankiškai teko ruošti tai, kuo pats maitinsies“, – pasakojo S. Janulytė.
Žemaitijos skautų organizacija šia stovykla tik pradėjo sezoną.

Tris birželio dienas tose pačiose Dingailių apylinkėse organizuojama jaunesnių skautų (iki 12-os metų) stovykla „Džiunglių vilkas“, liepą, visą savaitę, Rotinėnuose bus rengiama Žemaitijos organizacijos skautų ir visų, norinčiųjų išbandyti save lauko sąlygomis, stovykla „Čia ir Dabar“, o rugpjūtį skautų laukia tradicinis išbandymas – 19-asis pėsčiųjų žygis iš Mažeikių į Pakutuvėnus.

Skautai kviečia žygiuoti

Dingailiuose stovyklavo ir dvidešimt Mažeikių Žemynos draugovės skautų. Pasak jos vadovo Viktoro Jakimavičiaus, išgyvenimo pamokos jaunuoliams padės ne tik skautų veikloje, bet ir kasdieniame gyvenime.
„Organizacija pradėjo sezoną, jau numatyti darbai, kiekviena draugovė planuoja ir savo renginius. Mūsų Žemynos skautų draugovė gegužės 25-ąją pirmą kartą organizuoja 15 kilometrų žygį „Upių krantais“. Prie mūsų kviečiame prisijungti visus, žygeivių amžius nesvarbu. Manau, mūsų rajono gyventojai puikiai praleis laiką gamtoje. Reikalinga tik patogi apranga, avalynė ir vanduo. Vaišinsime arbata ir skautiškais užkandžiais, žygio metu trumpai visus norinčiuosius supažindinsime su skautų veikla“, – kalbėjo V. Jakimavičius.

Žygeiviai renkasi prie Viekšnių vandens malūno dešimtą valandą ryto. Jie žygiuos Ventos ir Virvytės upių pakrantėmis: nuo malūno pasuks Palnosų link, pasieks Gyvolių piliakalnį ir, kaip planuojama, po penkių valandų vėl grįš prie Viekšnių malūno.
Norintieji dalyvauti žygyje „Upių krantais“ turi užsiregistruoti el. paštu zemynosdraugove1@gmail.com.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto