Žemalės mokykloje paminėta Vaikų knygos diena

Nuotr. iš mokyklos archyvo

Mokykloje buvo paminėta Tarptautinė vaikų knygos diena.
Ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės vaikai klausėsi pasakojimo apie tai, kaip ši šventės pradėta minėti ir jos svarbą vaikų literatūrai. Ši diena švenčiama per žymaus rašytojo gimtadienį. Apie šio rašytojo – Hanso Christiano Anderseno gyvenimą ir kūrybą papasakojo Žemalės kaimo bibliotekininkė Rita Stonienė. Vėliau vaikai žiūrėjo filmą „Bjaurusis ančiukas“.
Pažiūrėję filmą, mažieji atsakinėjo į klausimus. Teisingai atsakę buvo apdovanoti dovanėlėmis. I–IV kl. mokiniai ir priešmokyklinės grupės vaikai dalyvavo viktorinoje „Draugaukime su knyga“.
Viktorinos pradžioje mokiniai sužinojo, kodėl šie metai lietuvių vaikų literatūrai yra ypač sėkmingi. Lietuvos IBBY (tarptautinės vaikų ir jaunimo organizacijos) skyrius laimėjo atranką ir tapo šių metų Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėju. O vaikų knygų autorius ir dailininkas Kęstutis Kasparavičius nupiešė plakatą ir laišku parašė kreipimąsi. Lietuvos vardas bus žinomas visame pasaulyje.
Viktorinos metu mokiniams teko prisiminti vaikų literatūros autorius, knygų pavadinimus. Jos dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais. Visą savaitę mokiniai su mokytojais mokykloje, tėvai su vaikais namuose raginami skaityti knygas, nes, kaip rašė K. Kasparavičius, skaitantis žmogus – tiek vaikas, tiek suaugėlis – jau savaime kur kas įdomesnis už tą, kuris bodisi paimti į rankas knygą, kuris, amžinai skubėdamas, neturi kada prisėsti ir nespėja daug ko pastebėti.
Aušra DRUSKINIENĖ
Priešmokyklinės grupės mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto