Žemės savininkai turi galimybę sustambinti sklypus

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Žemės sklypų savininkai Europos Sąjungos lėšomis turi galimybę pasigerinti ūkininkavimo sąlygas.
Norintys dalyvauti konsolidacijos projektuose prašymus turėtų pateikti iki rugsėjo 1 dienos.

Būtina susitarti penkiems

Rajono Žemėtvarkos skyriaus vedėjas Zigmantas Šimkus informavo, kad likus ES numatytų pinigų,
žemės savininkai iki rugsėjo 1 dienos dar turi galimybę teikti prašymus rengti naujus žemės konsolidacijos projektus.
Projektų rengimas konkrečioje vietovėje pradedamas gavus ne mažiau kaip 5-ių žemės sklypų, esančių vienoje arba keliose bendrą ribą turinčiose kadastro vietovėse, savininkų prašymus. Bendras pageidaujamas pertvarkyti žemės sklypų plotas turi sudaryti ne mažiau kaip 100 hektarų.
Prašymus priima valstybės įmonė Valstybės žemės fondas arba rajono Žemėtvarkos skyrius.

Rajone jau penki projektai

Mažeikių rajonas buvo vienas pirmųjų šalyje, įsijungęs į konsolidaciją. Lietuvoje 2005–2008 metais jau buvo įgyvendinta 14 tokių projektų, iš jų net penki Telšių apskrityje, tarp kurių du – Židikų ir Sedos seniūnijose – Mažeikių rajone.
Šį pavasarį rajone pradėti įgyvendinti dar trys projektai – Židikuose, Ukrinuose ir Svirkančiuose.
„Smulkius, išsibarsčiusius sklypus dirbti nepatogu. Kai žemės sklypai išsidėstę toli vienas nuo kito, padidėja kuro sąnaudos dėl žemės ūkio technikos važinėjimo iš vieno sklypo į kitą. Visus nepatogumus, trukdančius ekonomiškai ūkininkauti, išsprendžia konsolidacijos projektas“, – akcentavo Žemėtvarkos skyriaus vedėjas Z. Šimkus.

Darbai – ES lėšomis

Įgyvendinus konsolidacijos projektus, suformuojami racionalaus dydžio ir formos žemės, miško sklypai, sustambinamos žemėvaldos, pagerinamas jų kompaktiškumas, sumažinami atstumai tarp žemės sklypų ir kt.
Z. Šimkus informavo, kad konsolidacijos projektų dalyviams visiškai nereikės investuoti savo pinigų, nes projektų vykdymas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.
Kol kas atliekamas tik sklypų stambinimas, pertvarkomi įteisinti sklypai, suprojektuojami žemės sklypai viešojo intereso poreikiams tenkinti, privažiuojamieji keliai. Tačiau siekiama pakeisti teisės aktus, kurie leistų ir atlikti šiuos darbus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto