Žemėtvarkininkai surengė konferenciją Šimtmečiui pažymėti

Nuotrauka iš NŽT archyvo

Penktadienį Telšiuose įvyko Lietuvos žemėtvarkos ir hidrotechnikos inžinierių sąjungos (LŽHIS ) Telšių žemėtvarkos skyriaus ir Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Telšių, Plungės ir Rietavo bei Mažeikių skyriaus organizuota konferencija „Mūsų indėlis į Tėvynės šimtmetį“, skirta Valstybės atkūrimo šimtmečiui pažymėti.
Konferencijoje dalyvavo Plungės ir Rietavo, Telšių ir Mažeikių, Kretingos rajonų žemėtvarkos specialistai ir matininkai. Apie nuveiktus LŽHIS Telšių žemėtvarkos skyriaus darbus pranešimus skaitė Telšių žemėtvarkos skyriaus pirmininkė Alfruzina Katarskienė.
NŽT Plungės ir Rietavo skyriaus vedėjas Steponas Januška apžvelgė žemės reformos eigą Telšių apskrityje. Į konferenciją atvyko ir pranešimus skaitė Nacionalinės žemės tarnybos Žemės tvarkymo ir administravimo departamento direktorė Zita Kvietkienė, Geodezijos ir kartografijos skyriaus vyriausioji specialistė Rita Žalkauskienė, VĮ Registrų centro Kadastro bylų kontrolės priežiūros skyriaus vedėjos pavaduotoja Jolanta Česnauskienė.
Konferencijoje buvo pristatytas žemės tvarkytojų indėlis į valstybės istoriją, antroje jos dalyje gvildenti aktualūs elektroninės kadastro duomenų nustatymo bylos rengimo klausimai, darbo su Geomatininko programa aspektai.
Konferencijos dalyviams sveikinimą atsiuntė į konferenciją negalėjęs atvykti profesorius Pranas Aleknavičius. Profesorius parengė ir atsiuntė įdomų pranešimą apie žemės tvarkymo raidą 1918–2018 metais ir žemės reformos baigiamojo etapo administravimą. Konferencijos dalyviai linkėjo profesoriui ilgų ir kūrybingų metų.
Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus Laimono Čiako ir Sąjungos padėkomis buvo pagerbti nuo reformos pradžios nuoširdžiai ir sąžiningai dirbantys specialistai ir matininkai. Konferencijos pabaigoje buvo priimta rezoliucija.
Konferencijos akcentu tapo visų dalyvių entuziastingai priimtas pasiūlymas trijų rajonų atstovams apsirengti valstybės vėliavos spalvų marškinėliais – geltona, žalia, raudona ir nusifotografuoti atminčiai bendroje nuotraukoje. Buvo įneštas šventinis tortas „Lietuvai 100“.

Valstybės jubiliejaus proga žemaičiai siunčia visiems Lietuvos žemės tvarkytojams sveikinimus,  linki ir toliau nuoširdžiai darbuotis Tėvynės labui. Apie tai – mūsų kolegės iš Kupiškio Aušros Uldukienės eilės:

Nori Tu to ar nenori,
laikas paskyrė lemtį – būti arti prie Žemės,
jos ateitim gyventi.
Keičiasi šimtmečiai, kartos,
ima žemėlapiai blukti, klausi, ar buvo verta,
pereiti vandenis, ugnį?

Toje ugny juk dega
mūsų metai ir širdys… Jaučiant kolegos petį,
lengva planuot ir dirbti.
 Ne pagyrimai, liaupsės, –
tik pareiga, pašaukimas. Tarsi matuojamą lauką
regime savo likimą.

 O įdėmiau pažiūrėjus,
laiką susiejus ir turinį, – mes Lietuvos istoriją
kantriai, garbingai kuriame!

Steponas JANUŠKA,
Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Plungės ir Rietavo skyriaus vedėjas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto