Ženklinti keturkojus bus privaloma

Nėra statistikos, kiek rajone auginama kačių ir šunų. ELTOS nuotr.

Kiek rajone kačių ir šunų, statistikos nėra, nes tokių gyvūnų registracija Savivaldybėje yra įstrigusi. Orientyru galėtų tapti Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenys apie skiepijamus gyvūnus – kasmet paskiepijama šiek tiek per tris tūkstančius keturkojų. Tačiau tarnybos vadovo teigimu, jų rajone gali būti dvigubai tiek.
Manoma, kad kur kas daugiau tvarkos atsiras 2016 metų sausio 1-ąją įsigaliojus privalomam šunų, kačių ir šeškų ženklinimui mikroschemomis.
Skeptiškai nusiteikę žmonės spėja, kad dėl mokamos paslaugos į gatves pasipils dar daugiau beglobių gyvūnų.

Kuriama vieninga duomenų bazė

Seimo patvirtintas Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas numato, kad nuo 2016 m. sausio 1 d. turi pradėti veikti Gyvūnų augintinių registras, pagal kurį bus privaloma registruoti tokius augintinius kaip kates, šunis, šeškus.
Gyvūnų augintinių registravimo tikslas yra mažinti beglobių ir bešeimininkių kačių bei šunų populiaciją, taip užtikrinant jų gerovę, apsaugoti gyvūnus nuo pavojingų ligų, ypač nuo pasiutligės, kurią platina katės, šunys ir šeškai, sudaryti sąlygas užtikrinti augintinių atsekamumą.
Nacionalinį gyvūnų registrą kuria Žemės ūkio ministerija. Valstybinės veterinarijos tarnybos teritoriniai skyriai turės užtikrinti laikymo vietų registravimo, jose esančių gyvūnų ženklinimo ir apskaitos duomenų suvedimo į centrinę duomenų bazę priežiūrą.
Gyvūnų ženklinimo paslaugą atliks veterinarijos gydytojai.

Tvarkingų šeimininkų daugėja

Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Zigmantas Stumbra „Santarvę“ informavo, kad šiuo metu naminius gyvūnus mikroschemomis šeimininkai gali ženklinti savanoriškai. Privalomai registruojami ir ženklinami tik ūkiniai gyvūnai bei nelaisvėje laikomi laukiniai gyvūnai. Iki šiol mikroschemomis buvo privaloma ženklinti šunis, kates ir šeškus, vežamus į Europos Sąjungos arba trečiąsias šalis.
Z. Stumbra pastebėjo, kad daugėja mažeikiškių, tvarkingai laikančių savo keturkojus. Nors tada, kai su augintiniu neplanuojama važiuoti į užsienį, gyvūno augintinio pasas nebūtinas, jį jau yra išsiėmę keli šimtai šeimininkų. Pasas išduodamas tada, kai gyvūnas yra paženklintas mikroschema.
Šunų, kačių ir šeškų savininkams, norintiems jį gauti, reikia turėti veterinarijos gydytojo išduotą dokumentą, patvirtinantį, kad gyvūnui reguliariai atliekama vakcinacija nuo pasiutligės.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

22 Atsakymai į “Ženklinti keturkojus bus privaloma”

 1. To savam ir kitiems parašė:

  Ne Mažeikių tai išmislas, o seimo ir ministerijos, net žemės ūkio ministrė per TV tą dalyką komentavo, tamsta matyt nelabai tuos portalus skaitai ir nelabai televiziją žiūri :) O šiaip aš prieš šitą nesamonę, nes gatvėje gyvūnų atsiras dvigubai daugiau ir gyvūnų globos draugijai bus darbo tik daugiau. Matau čia tik eilinį valdžios norą pasipinigauti.

 2. Rimas parašė:

  Tvarka turi būti, o tokiems šeimininkams ,kaip Aurelijus reikėtų baudas uždėti,dėl šuns kankinimo.Koks šeimininkas turi būti žiaurus,kad šuo jo neprisileisdžia.Žiauru ir skaityti tokias nesamones

 3. Lora parašė:

  Kodėl nekalbama apie tai, kiek tas ženklinimas kainuos augintinio savininkui? Kažkada kainos buvo apie 130 Lt… Bus paženklintas, bus priversta ir gyvūną skiepyti. Tai nėra blogai, bet ar kiekvienas iš mūsų sukrapštys tuos 15-20 Eur per metus? Kodėl nekalbama apie tai, kiek tas čipas sveikas pačiam gyvūnui? Kiek teko domėtis užsienio spaudoje, pasitaiko čipo atmetimas organizme, kas tada? Man atrodo čia prastumtas reikalas…pasipelnyti vet.gydytojams. Kurie myli ir prižiūri gyvūnus, tie ir taip rūpinasi..o per prievartą nieko nesigaus. Myliu savo augintinį, skiepyju kasmet, bet esu griežtai prieš čipavimą.

 4. savas parašė:

  Pagrindiniuose portaluose is vis apie cipavima nieko negirdeti, gal cia musu mazeikiu valdzia sugalvojo. Kiek girdejau kad Europos Sajunga remia si projekta, tai manau ir cipavimas turetu buti nemokamas, juk daug kaime zmoniu gyvena zemiau skurdo ribos., o tuo labiau suo reikalingas kaime kaip signalizacija masinoje..

 5. Eurelijus parašė:

  Mano šuo toks piktas, kad aš pats prie jo neprieinu. Pašeriu per tvoros tarpą. Kažin kaip tas čipsuotojas prie jo prieis? Ar nenukąs kokį čipsuotojo organą?

 6. apas parašė:

  Naminiai „zuikiai“ taip pat keturkojai ir matosi kad artėja ir jų ženklinimas,nes visas tas ženklinimo biznis prasidėjo nuo karvių ženklinimo.Tam bizniui didinti turbūt reikės ženklinti ir žąsis,antis,vištas ir kitus paukščius,gal ir laukinius.

 7. aja parašė:

  Teko susidurt su situacija,kad priklydęs grynaveislis čipuotas šuo buvo nuvežtas į klinikas patikrint ar neturi čipo buvo pasakyta,kad jis nečipuotas,nors jis buvo čipuotas toje pat kinikoje,ir buvo registre,jis buvo sužeistas ir retos veislės didelis šuo.Be to dar net niekur nespėjus paskelbt apie rastą augintinį pradėjo skambint ,kad tai tų žmonių šuo nors tel.buvo paliktas tik vet.gydykloje.Tik pradėjus skelbti internete šuo atpažino atvykusius tikrus šeimininkus ir tik antrą syk grįžus į klinikas šuniui su tikrais šeimininkais ir jo dokumentas čipas stebuklingai atsirado ir veikė)
  darykim išvadas patys kam to reikia ir ar sistema ir kam ji bus naudinga,jei net apskrityje nėra gyvūnų kapinių,jei neduok dieve kas nutiktų,o atiduot savo augintinį utilizavimui tas pat kas išmest į konteinerį.Žiauru kai taroma tik ant popieriaus ir to su tokiomis grubiomis klaidomis,o kai nėra įrangos,programų,ir logikos.

 8. romas parašė:

  Savo šuns nesugebesiu pristatyti,gan nemažas,todel atversiu vartelius čypuotojui ir pažiuresiu kaip tai vyks!

 9. povilas parašė:

  Jei valdzia moketu po 16 euru tai neliktu ne vieno beglobio gyvunelio. Juk uz sernus medziotojams moka. Vel valdziazmogiai nezino kaip is zmoniu pinigus iskrapstyt. Tie kurie augina gyvuneli, juo ir rupinasi be cipu.

 10. labai gerai parašė:

  pasileis nuo Naujų metų išmesti į gatvę šunys, katinai ir šeškai – už ką juos čipsuos, tad ia čeburėkai, kibinai, visokie beliašai, kebabai, mėsainiai. čisburgeriai hamburgeriai atpigs – mėsos juk per akis… Nėra to blogo, kas neišeina į gera.

 11. Apolonija, pencininke parašė:

  Turiu 15 katinuku, pensija menka. Tai ka man reikes daryti?

 12. Kam? parašė:

  O kam prasigėrusiam kaimiečiui gyvūnai? Tai tegul užsiima pagrindiniu savo „darbu“ – gėrimu ir nekankina gyvūnų. O normaliai mąstantis kaimietis ir sterilizuos / kastruos, ir sučipuos. Nereikia čia šikti į batą.

 13. rupkis parašė:

  prasigere kaimieciai kaip neregistravo taip ir neregistruos, jiems vienodai sviecia…

 14. Ona parašė:

  Aha o kaip man dabar reikes tuos seskus suzenklint laksto po miska niekai negaliu sugaudyt ?

 15. Y parašė:

  Niekur niekas nepadaugės, normalūs žmonės, kaip gydė, skiepijo, taip ir toliau tai darys. O tie, kas nedarė to anksčiau, bus paprasčiausiai anksčiau ar vėliau priversti tai daryti. Labai gerai, kad pamažu šioje srotyje įvedama tvarka. Jei neturi pinigų net mikroschemai įvesti, tai kaip tu laikai gyvūną, iš ko šeri, iš ko gydai susirgus, iš ko skiepiji? Neturi pinigų, neturėk gyvūno. Logika labai paprasta. Visiškai nesuvokiamas toks žmonių nesupratimas. O va kaimuose seniai metas tą tvarką įvesti. Atsibodo su tais kankinamais ir palaidais gyvūnais

 16. Y parašė:

  Niekur niekas nepadaugės, normalūs žmonės, kaip gydė, skiepijo, taip ir toliau tai darys. O tie, kas nedarė to anksčiau, bus paprasčiausiai anksčiau ar vėliau priversti tai daryti. Labai gerai, kad pamažu šioje srotyje įvedama tvarka. Jei neturi pinigų ngyvūno. Logika neturėk et mikroschemai įvesti, tai kaip tu laikai gyvūną? Neturi pinigų, labai paprasta. Visiškai nesuvokiamas toks žmonių nesupratimas. O va kaimuose seniai metas tą tvarką įvesti. Atsibodo su tais kankinamais ir palaidais gyvūnais.

 17. ,,, parašė:

  manau,kad reikia ne tik ženklinti ,bet ir uždrausti daugiabučiuose laikyti šunis,štai Ventos 35 name laiko net po tris šunis bute,pirmoje ir antroje laiptinėje,ir kas keisčiausia ,kad vienas yra VETERINARIJOS KLINIKOS VADOVAS,o šunis vedžioja ir teršia aplinką apie namą,o išmatas meta į Biržos šiukšliadėžę, kada bus uždrausta tai daryti ir vedžioti šunis kur papuola,o pirmoje laiptinėje tai kelią didžiulį triukšmą ir teršia laiptinę,nes šunis paleidžia nuo penkto aukšto ir lekia lodami iki apačios,ar GALI KAS SUDRAUSMINTI tuos ŠUNŲ „MYLĖTOJUS“

 18. lolas parašė:

  Dabar nebeneš žmonės gyvūnų skiepyti, kad neužregistruoja. Tegyvuoja ligos!

 19. andropov parašė:

  galesiu ir savo zmona pacipsuoti…..

 20. Algirdas parašė:

  Aš jau 5 savo mylimiausius šunukus pakabinau ant gembės šiandien.

 21. Eleonora, Krakiai parašė:

  Turiu 15 katinukų. Pinigų neturiu čipsams. Tai dabar tiems katinukams bus labanaktis.

 22. saunuoliai parašė:

  senai reikejo ta bordaka sutvarkyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto