„Žiburėlio“ antrokai paūgėjo ir kaip kūrėjai, ir kaip piliečiai

Antrokai iš Mažeikių susitiko su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen.

Žiburėlio“ pradinės mokyklos antros klasės mokiniai su mokytoja Daliute Vadeikiene tapo nugalėtojais Seimo ir Lietuvos kariuomenės organizuotame projekte „Aš esu pilietis“. Jiems atiteko pagrindinis prizas – edukacinė diena sostinėje. Todėl sausio pabaigoje ši klasė ir mokyklos bendruomenės atstovai, iš viso keturiasdešimt žmonių, lankėsi Seime ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione.

Reikia pavyzdžio

Mintis dalyvauti šiame projekte nebuvo spontaniška, pasak mokytojos D. Vadeikienės, mokyklos bendruomenė yra labai aktyvi, dalyvaujanti įvairiuose projektuose. Mokytoja įsitikinusi, kad pilietiškumo iš knygų neišmoksi, tam reikia gyvenimo pamokų.

„Tokie projektai leidžia nuo mažens ugdyti pasididžiavimą savo šalimi. Svarbu padėti vaikui suvokti, kad valstybės gerovę kuriame mes visi. Nuo mūsų gerų darbų priklauso, kokia bus Lietuvos ateitis. O pavyzdžiu vaikams turi būti suaugęs žmogus. Tik taip jie taps pilietiški. Todėl ir mano vadovaujamos klasės, ir visos mokyklos bendruomenės veiklos labiausiai orientuotos į tautiškumo, patriotizmo, lietuvybės puoselėjimą“, – „Santarvei“ sakė D. Vadeikienė.

Teko įveikti kameros baimę

„Žiburėlio“ antrokai kartu su mokytoja, tėveliais ir kitais mokyklos pedagogais Seimo konkursui sukūrė televizijos laidą „Mąstyk, pilieti!“.
„Sunkiausia buvo sugalvoti klausimus, kurie būtų aiškūs, konkretūs ir atitiktų vaikų amžių“, – sakė D. Vadeikienė.

Mokytoja Daliutė Vadeikienė su savo auklėtiniais „pasimatavo” LR Seimo vadovybės kėdes.

Šią užduotį padėjo atlikti pagalbon pasikviestas kareivis Evaldas Vadeikis, mokytojos sūnus. Jis bendruomenei pravedė pilietiškumo pamoką. Taip laidos kūrėjai mokiniai rado ir klausimų, ir atsakymų, kuriais pagrįsta laida.
„Pilietiškumo jausmą norėjome sukurti per geras emocijas. Viskas turėjo būti rimta, bet žaisminga. Kurdami vaikai jautėsi emociškai pakylėti. Jie patyrė ir kitą išbandymą – reikėjo įveikti kameros baimę“, – pasakojo mokytoja.

Antrokų kūrybinis darbas – TV laida „Mąstyk, pilieti!“ buvo filmuojama Viešojoje Henriko Nagio bibliotekoje.

Įspūdžiai iš sostinės

Seimo rūmuose mažeikiškių delegacija susitiko su pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen. Mokiniai galėjo pasikalbėti su Seimo vadove, nusifotografuoti kartu.
Praėję Sausio 13-osios koridoriumi pagerbė žuvusiųjų už laisvę atminimą. Seimo narys Eugenijus Gentvilas mokiniams pasakojo, kaip 1990-aisiais Lietuva atsiskyrė nuo valstybės agresorės.
Pasirašę svečių knygoje visi papietavo Seimo restoranėlyje.

LDK Gedimino štabo batalione po vado pasveikinimo ir trumpo Lietuvos kariuomenės istorijos pristatymo konkurso nugalėtojai aplankė muziejų, susipažino su Lietuvos kariuomenės aprangos istorija.
„Mokiniai galėjo pakilnoti ir kareivišką kuprinę. Tai aktualu, nes šis klausimas buvo mūsų kurtame filmuotame projekte.

Viešnagės metu stengėmės būti gana rimti ir orūs, nes ir filmavimas vyko, ir spaudos konferencija. Emocijos tikrai buvo neeilinės, tik vėliau, kai įlipome į autobusą, pajutome nuovargį“, – edukacinės kelionės įspūdžius apibendrino pedagogė.

Skatina draugiškumą, atjautą, bendrą veiklą

„Žiburėlio“ pradinės mokyklos pedagogai vadovaujasi nuostata, kad ateitis priklauso jauniems žmonėms. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Kornelija Arnotienė „Santarvę“ patikino, kad mokykloje pilietiškumas reiškiasi nuolat – per mažus, bet svarbius dalykus.
„Visi veikia kartu ir vienas kitam padeda, jei kuris nors klasės draugas kažko neturi, nesupranta, pagelbėja, jei nusiminęs – paguodžia. Mokiniai turi galimybių išsakyti savo idėjas, ką jie mokykloje norėtų keisti, ką norėtų įgyvendinti, jie palaiko vienas kito iniciatyvas ir aktyviai dalyvauja jas įgyvendinant“, – „Santarvei“ pasakojo K. Arnotienė.

„Žiburėlio“ delegacija Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino batalione.

Mokyklos bendruomenė stengiasi, kad pradinukai nuolat dalyvautų valstybinių švenčių minėjimuose, tačiau jiems patraukliais ir suprantamais būdais.
Pedagogai nuolat organizuoja įvairias iniciatyvas ir akcijas, pavyzdžiui, renka ir perduoda maistą beglobiams gyvūnams. Pavasarį vykusioje amatų mugėje surinktas lėšas vaikai paaukojo čia besimokantiems Ukrainos mokiniams paremti, prieš Kalėdas surengę gerumo akciją tepė, puošė sumuštinius, kuriuos nunešė į Mažeikių nakvynės namus nuolatinės gyvenamosios vietos neturintiems žmonėms.

Laisvės gynėjų dieną mokykloje buvo parodyta antrokų sukurta laida „Mąstyk, pilieti!“, o dabar „Žiburėlio“ komanda ruošiasi bėgimui „Bėgame už laisvę!“, skirtam Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai.

Pokyčiai jau matomi

Prieš trejetą metų Seimo lankytojų centro sumanyto edukacinio projekto „Aš esu pilietis“ tikslas – paskatinti moksleivius aktyviau domėtis politiniu gyvenimu, nacionaliniu saugumu ir gynyba, įgyti daugiau žinių apie Seimą, sprendimų priėmimo procesus, skatinti susidomėjimą valstybės ir parlamentarizmo istorija, Lietuvos kariuomenės veikla.

D. Vadeikienė „Santarvei“ tvirtino, kad po šio konkurso ir išvykos mokiniai paūgėjo kaip piliečiai, tapo draugiškesni – dabar patys pasisiūlo padėti klasės draugui mokytis matematikos ar lietuvių kalbos, jei reikia, siūlo pagalbą ir kitose veiklose.
Kristina JUSTAUDIENĖ
Nuotr. iš LR Seimo archyvo

2 Atsakymai į “„Žiburėlio“ antrokai paūgėjo ir kaip kūrėjai, ir kaip piliečiai”

  1. Mazeikiete parašė:

    Ir ką šita KGBisto anūke ar dukra, išauklėta sovietine dvasia gali pasakyti vaikučiams? Ko ji čia lenda, ko ji visur savo liesa nosį kiša ta Cmilyte?

    1. to mazeikiete parašė:

      O ko tu savo nuo alkoholio išpurtusią nosį visur kaišioji ir paistalus vis rašinėji?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto