„Žiburėlio“ pradinėje mokykloje karaliavo žemaičių kalba

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Jau trečius metus „Žiburėlio“ pradinėje mokykloje vyko rajoninio etnokultūrinio projekto „Pupu pėdielis“ renginys, skirtas žemaičių tarmei, kultūrai ir jų propagavimui.
Šiais metais jame dalyvavo septynių mokyklų pradinių klasių mokiniai, mokytojai, vaikų tėvai ir seneliai.

Komandose – vaikai ir suaugusieji

Šiemet projekto veikla buvo skirta bendravimui šeimose, renginyje buvo kalbama tik žemaitiškai. „Žiburėlio“ pagrindinės mokyklos komanda ir mokytoja – projekto koordinatorė bei renginio vedėja Raimonda Česnauskienė, pabendrauti mūsų tėvų, senelių ir protėvių kalba pakvietė bendraminčius iš Kalnėnų, Pavasario, Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio, Senamiesčio, Ukrinų pagrindinių mokyklų bei „Ventos“ progimnazijos.
Kiekviena projekte dalyvaujanti mokykla turėjo surasti šeimą, kurioje kalbama žemaitiškai, ir įtraukti ją į savo komandą.
Renginio vedėja dalyviams pristatė praėjusiais metais atliktos apklausos rezultatus apie tai, kaip vaikai bendrauja su tėvais, ko iš jų išmoksta, kaip yra mokomi ir kaip vaikai mokosi gerbti suaugusiuosius.

Nuobodžiauti neteko

Apie tai, kaip seniau Žemaitijoje tėvai mokė vaikus dirbti, pasakojo bei iš vilnonių siūlų greitai nuvyti juosteles vaikus mokė Mažeikių muziejaus edukacijų koordinatorė Jūratė Miliauskytė.
Paskui visos komandos pristatė savo parengtas kūrybines užduotis, koncerte-vakaronėje žemaičių kalbos mylėtojus linksmino Ukrinų pagrindinės mokyklos folkloro ansamblis „Kvistė“, kuriam vadovauja mokytojai Jūratė ir Kęstutis Šiauliai.
Vakaronės metu vaikai mokėsi žemaitiškų ratelių, šokių ir dainų, o po atliktų darbų apibendrinimo visoms komandoms įteikti padėkos raštai.
„Smagu, kad mūsų mokykloje jau ne pirmus metus vyksta renginys, kuriame tiek daug dėmesio skiriama žemaičių tarmei. O tai, kad į jį įtraukiami tėvai ir seneliai, renginio dvasią dar labiau sustiprina – šeimos ne tik dar labiau pajunta savo tikrąsias šaknis, bet ir parodo pavyzdį, kaip galima tarmę išlaikyti ir perduoti iš kartos į kartą“, – kalbėjo „Žiburėlio“ pradinės mokyklos direktorė Jovita Mingėlienė.

Plačiau apie šį projektą ir etnokultūrą – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “„Žiburėlio“ pradinėje mokykloje karaliavo žemaičių kalba”

  1. Vida parašė:

    Labai gražus, puikiai apgalvotas renginys. Ačiū mokyklos vadovams, mokytojoms ir renginio sumanytojai Raimondai. Buvo tikrai labai smagu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto