Židikiškės žino: pradėti dainuoti niekada nevėlu

Ketvirtadienis, pusė penktos vakaro. Tokiu laiku bet kokiu oru aštuonios Židikų moterys renkasi į kultūros centrą. Jas čia daug metų atveda meilė muzikai ir dainai.

DAINA PAVILIOJO SENIAI
Roma Akavickienė, Zita Razgaitienė, Irina Klemenienė, Virgina Valatkevičienė, Kristina Vaišvilienė, Lina Žabaliūnienė, Daiva Šukienė ir Edita Jedinkienė – moterų ansamblio „Šatrija“ darbščios ir kūrybingos dainininkės, pasirodymus rengiančios ne tik Židikuose, kituose mūsų rajono miesteliuose, bet gastrolių vykusios ir į kaimyninę šalį.
„Dainą pasirinkome dėl to, kad smagu daryti tai, ką labiausiai mokame ir kas yra arčiau širdies,“ – sako I. Klemenienė ir Z. Razgaitienė. O R. Akavickienė net neabejoja, kad repeticijos ir koncertai yra malonumas.
„Atėjo laikas repeticijai, viską atidedame ir einame. Geras įpratimas: reikia iš namų išeiti, pasižmonėti, prasiblaškome, pasibendraujame. Smagu, kad jaunų moterų įsiliejo į mūsų gretas, sujudina mus, vyresnes,“ – juokiasi židikiškė.
Kad su kitomis ansamblietėmis susitikti smagu, pasakoja ir V. Valatkevičienė:
„Priežastis paprasta – kolektyvo branduolys jau koks dešimt metų yra tos pačios keturios penkios moterys. Pačiam ansambliui jau bus koks dvidešimt metų. Daug metų jam vadovavo Jonas Vaišvila. O pastaraisiais metais mus moko mokytoja Edita Jedinkienė.“
„Šatrijos“ vadovė džiaugiasi, kad net sunkmetis nenuslopino moterų noro dainuoti. Ji dėkinga visoms ansamblio narėms, kurių raginti ateiti į Židikų kultūros centrą jau seniai nebereikia, už tai, kad jos sugeba suderinti asmeninį gyvenimą ir bendruomeninę veiklą.
„Jos visos yra tikros entuziastės. Su malonumu mokosi ir tobulėja. Uoliai lanko repeticijas. Vienos kitas paauklėja, kai kuri užsimiršta per darbus ir praleidžia repeticiją. Tuoj pat suskambina ir pakviečia. Bet taip nutinka retai. Pagalvokit, kokia ši žiema buvo šalta, pūgos, o mano moterys repeticijų nepraleido,“ – didžiavosi mokytoja.

KASMET – APIE DVIDEŠIMT KONCERTŲ
Tačiau vien tik repeticijomis moterys nesitenkina. Ansamblis su malonumu priima kvietimus koncertuoti miestelio ar bendruomenės renginiuose. O būna ir taip, kad „Šatrijos“ moterys imasi iniciatyvos bei visiems netikėtai taip sujudina miestelėnus, kad paskui jas ilgai šiltu žodžiu mini ne vienas. Taip dažniausiai būna per linksmąsias mūsų krašto šventes – Užgavėnes ir Jonines.
Nors, kaip pačios moterys sako, vis tik gražiausia švente jos rinktų Kalėdas. Šiai progai „Šatrija“ turi net atskirą adventinių ir kalėdinių giesmių programą.
O pagrindinis ansamblio repertuaras sudarytas iš populiariųjų melodijų. Moterys mielai dainuoja S. Povilaičio, V. Katunskytės, V. Šiškausko, Radžio ir kitų atlikėjų dainas. Populiarioji muzika, anot kolektyvo vadovės, labiau tinka šių įvairaus amžiaus (jis svyruoja nuo 35 iki 55 metų) moterų balsams.
Ansamblio vadovė pripažino, kad židikiškės dainininkės – savamokslės. Tad jai kartkartėmis tenka šiek tiek pritaikyti kūrinius, kad nebūtų itin sudėtinga juos atlikti. Tačiau tas dainas, kurias jau pasirinko, be didelio vargo įveikia, puikiausiai sudainuoja.
„Dar taip nebuvo, kad pasirinktume dainą ir atidėtume į šoną, nes ji per sudėtinga. Taip yra todėl, kad moterys labai talentingos: visos turi puikius balsus ir gerą klausą,“ – tikina vadovė E. Jedinkienė.
„Šatrijos“ ansamblio triūsą puikiai vertina ir publika: žmonės po koncertų, kurie Židikuose dažniausiai būna sekmadieniais, prieina prie dainininkių ar vadovės, padėkoja už gražiai atliekamas dainas, pasidžiaugia, kad jomis dalijasi su kitais, pagiria.

LAUKIA IR NAUJOKIŲ
Ansamblietės norėtų, kad jų kolektyvas būtų gausesnis, bet kol kas naujų narių nesulaukia. Gal kitoms židikiškėms laiko dainavimui gaila? Ar tiesiog neįdomu?
Ir klegėdamos viena per kitą dainininkės tuoj pat randa labiausiai tikėtiną atsakymą – nebūtinai kiekviena moteris nori ir gali scenoje stovėti bei prieš bendruomenę pasirodyti.
„Tačiau dainuoti pradėti niekada nėra per vėlu,“ – priduria „Šatrijos“ vadovė. Jai pritaria ir jaunosios ansamblio dainininkės L. Žabaliūnienė bei D. Šukienė.
E. Jedinkienė tiki, kad šis moterų kolektyvas gyvuos ilgai, nes užgimė graži tradicija – poreikis dainuoti ansamblyje jau keliauja iš kartos į kartą: čia kartu laisvalaikį leidžia mama ir dukra – R. Akavickienė ir K. Vaišvilienė. Be to, auga ir pamaina – miestelio muzikos mokykloje dainavimo mokosi mokinių ansamblis.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: „Šatrijos“ moterys su žymiais atlikėjais vienoje scenoje kol kas nedainavo, bet tiki, kad tokia proga dar bus.


Dainininkės per Užgavėnes išjudino ne vien tik Židikų miestelio žmones.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto