Židikiškiai gimnazistai pelnė keturias taures ir daugybę medalių

Židikų komanda ir jų treneris džiaugiasi iškovotais apdovanojimais. Nuotrauka iš komandos archyvo

Penkiolika medalių ir keturios taurės – tiek apdovanojimų atvirajame Lietuvos svarsčių kilnojimo čempionate pelnė Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos svarsčių kilnotojai.

Pirmenybėse – šūsnis medalių

Į Jonavoje vykusį septynioliktąjį atvirąjį Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos dvikovės čempionatą susirinko 122 sportininkai iš Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos.
Tarp jų varžėsi ir vienuolika Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos moksleivių, kuriuos kovoms ruošė kūno kultūros mokytojas Andrius Šakinskas.
„Dvikovė susideda iš dviejų atskirų rungčių: sportininkas su dviem svarsčiais atlieka stūmimo veiksmą ir paskui vieno svarsčio rovimo veiksmą. Jaunučiai galėjo pasirinkti – kilnoti 12 ar 16 kilogramų svarstį, tuo tarpu Irmantas Bunkus ir Rimantas Inta varžėsi tik su 24 kg sveriančiu svarsčiu“, – informavo sportininkų treneris.
Jaunučių amžiaus grupėje (iki 16 metų), svorio kategorijoje iki 78 kg vienintelis aštuntokas Modestas Inta tapo čempionu, o daugiausiai apdovanojimų židikiškiai pelnė jaunių (iki 18 m.) amžiaus grupėje: savo svorio kategorijose Vilius Gerika, Vytautas Kekys, Tautvilas Liegis ir Rimas Daubaris pasidabino bronzos medaliais.
Jaunimo (iki 23 metų) grupėje Tautvilas Liegis taip pat užėmė trečiąją vietą, o Rimantas Inta stūmimo rungtyje buvo nepralenkiamas, bet rovime nusileido labiau patyrusiam varžovui ir liko antras. Tarp merginų Ingrida Jazbutytė užėmė antrąją vietą. Tuo tarpu komandos lyderis dešimtokas Irmantas Bunkus pasirodė įspūdingai: svorio kategorijoje iki 63 kilogramų jis neturėjo sau lygių ne tik jaunių, bet ir jaunimo bei suaugusiųjų amžiaus grupėse ir tapo triskart varžybų čempionu.

Laukia tarptautiniai startai

Medalius židikiškiai taip pat pelnė ir po dvikovės varžybų vykusiose komandinėse estafetėse (į komandas susibūrę trys sportininkai devynias minutes paeiliui kilnoja svarsčius): jaunučių mišrioje komandoje Vilius Gerika tapo čempionu, jaunių estafetėje dalyvavę I. Bunkus ir R. Daubaris užėmė  trečiąją vietą, o jaunimo estafetėje R. Inta buvo antras.
Pasak trenerio, Irmantas jau sulaukė kvietimo šį šeštadienį atstovauti  Lietuvos svarsčių kilnojimo rinktinei Baltijos šalių čempionate, kuris vyks Estijoje, taip pat įgijo teisę dalyvauti vasarą Kaune  vyksiančiame Europos jaunių svarsčių kilnojimo čempionate.
„Šis medalių derlius lėmė, kad užėmėme antrąsias vietas tiek jaunių, tiek jaunimo komandinėse įskaitose. Kas lėmė apdovanojimus? Žinoma, kad darbas treniruotėse – nuo rudens po tris kartus per savaitę vaikai rinkdavosi ir plušėdavo su svarsčiais“, – sakė A. Šakinskas.