Židikiškiai mokiniai susitiko su policijos pareigūnais

Nuotrauka iš mokyklos archyvo

Trečiadieni Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos mokiniai su Telšių apskrities pareigūnais prisiminė nepilnamečių teisinę atsakomybę. Buvo aptartos dažniausiai kylančios problemos, prasidėjo diskusija, buvo graviruojami brangūs mokinių daiktai.
Židikų mokykla jau kelerius metus bendradarbiauja su Mažeikių rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnais. Pastarieji mokiniams rengia prevencinius seminarus, olimpiadas, konkursus, kurių metu yra tikrinamos mokinių žinios, siekiama skiepyti pilietiškumą. Renginyje, kurį inicijavo socialinė pedagogė Nijolė Mažeikaitė, buvo kalbama apie leistinus ir neleistinus nepilnamečiams veiksmus, galimus pavojus ir kaip nuo jų apsisaugoti, priminti įstatymai. Mokiniai turėjo galimybę savo brangiausius daiktus išsigraviruoti ir įtraukti į registrą. Taip pat mokiniai diskutavo tema „Kam reikalingi įstatymai?“
„Vaikai turėjo labai daug klausimų, jiems tai yra tikrai įdomu, teisės nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia, kuo daugiau žinių, tuo mažiau pažeidimų. Be to, tada žmogus nusižengdamas aiškiai suvokia, ką daro ir gali už tai atsakyti“, – sakė Viešosios policijos prevencijos poskyrio pareigūnė Roma Antanavičiūtė.
Židikų M. Pečkauskaitės vidurinė mokykla prieš kelerius metus jau yra tapusi saugiausia mokykla. Jos direktorė Rima Širvinskienė džiaugiasi, kad mokiniai gali jaustis saugūs mokykloje ir jos teritorijoje, ir didžiuojasi tuo, kad saugioje mokykloje mokiniai tampa savo mokyklos šeimininkais.

Viktorija Pragulbickaitė

Nuotrauka iš mokyklos archyvo

2 Atsakymai į “Židikiškiai mokiniai susitiko su policijos pareigūnais”

  1. Kotryna parašė:

    Mažeikiuose iš Pavenčių gatvės gyventojo sandėliuko pavogta įvairaus turto, kurio vertė aštuoni šimtai litų.

  2. Rimantas parašė:

    Matyt Židikuose labai daug nusikaltėlių, kad kviečiasi į pagalbą policiją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto