Židikiškiai ruošiasi ekspedicijai į lietuvių tremties vietas

Savivaldybėje G. Alekna jauniesiems ekspedicijos dalyviams negailėjo konkrečių patarimų, kaip pasirengti nelengvai kelionei. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=394 template=caption]

Šiandien susitiko ekspedicijos, kuri ruošiasi aplankyti lietuvių tremties vietas, dalyviai iš mūsų rajono. Rugpjūtį  vyksiančioje jaunimo akcijoje dalyvaus ir trys mokiniai iš Židikų bei viena moksleivė iš Vilniaus.
Iš mažeikiškių suburta komanda lankysis europinėje Rusijos dalyje, Permės krašte, kur kartu su „Lemties“ bendrijos nariais tvarkys lietuvių tremtinių kapinaites ir kapavietes.
Į ekspediciją vyks Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos auklėtiniai: vienuoliktokė Akvilė, dešimtokas Martynas, devintokas Vytautas ir tokio pat amžiaus mergaitė iš Vilniaus.
Projekto koordinatorė Laima Bartkuvienė ekspedicijos dalyvius mokinius įvardijo kaip fiziškai ir moraliai stiprų jaunimą. Kartu su mokiniais vyks ir du mokyklos darbuotojai, kiti suaugusieji, grupei vadovaus Gražina Žukauskienė, kuri vyks į Permės kraštą jau trečią kartą, o ekspedicijose dalyvauja nuo 2001 metų. Ši išvyka jai bus jau 15-oji. Vėliau prie grupės prisijungs ir šios akcijos veteranas Gintautas Alekna.
Trečiadienį Savivaldybėje G. Alekna jauniesiems ekspedicijos dalyviams negailėjo konkrečių patarimų, kaip pasirengti nelengvai kelionei.
Mažeikiškiai tęsia projekto „Misija Sibiras“ pradėtą tradiciją – puoselėti istorinę atmintį bei tautinį patriotiškumą tarp jaunimo. Ši idėja gimė dar 1989 metais, paskui buvo primiršta ir vėl atgaivinta 2006 metais.
Lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Rusijoje iki šiol jau apsilankė vienuolika „Misija Sibiras“ projekto ekspedicijų, sutvarkiusių apie 60 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais.
Gertrūda RIMKUTĖ

One Reply to “Židikiškiai ruošiasi ekspedicijai į lietuvių tremties vietas”

  1. w parašė:

    sekmes ir Dievo palaimos ,smagu,kad turime tokio puikaus jaunimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto