Židikiškių „Volungė“ – dovana Baltų vienybės dienai

Židikiškių organizuotame festivalyje dalyvavo svečiai iš Ylakių – folkloro ansamblis „Alda“.

Sekmadienį Židikų kultūros centro kieme įvyko tradicinis penktasis lietuvių liaudies dainų festivalis „Volungė 2022“. Renginyje, skirtame Baltų vienybės dienai ir lygiadieniui paminėti, skambėjo aštuonių kolektyvų dainos.

Tęsia tradiciją

Pirmasis „Volungės“ festivalis įvyko 2015 metais. Tąkart jame dalyvavo mažiau kolektyvų bei atlikėjų, nei jų sulaukta šiemet penktą kartą surengtame festivalyje.
Paskui dvejus metus festivalio židikiškiai organizuoti negalėjo dėl koronaviruso pandemijos, o dabar po pertraukos židikiškiai vėl sulaukė svečių.

Scenoje – Mažeikių kultūros centro vokalinis instrumentinis ansamblis „Virventa“.

„Mes kultūros centre nebeturime jokio šokių kolektyvo. Pagalvojome, kad šokti negalime, o štai Ukrinų kultūros namai turi šokių kolektyvų. Tad mes nutarėme dainuoti“, – apie tai, kad buvo nutarta tęsti festivalio „Volungė“ tradiciją, „Santarvei“ pasakojo Židikų kultūros centro direktoriaus pareigas laikinai einanti Vida Abrasonienė.

Pasak jos, „Volungės“ ištakos – anksčiau kultūros centro iniciatyva vykdavęs dainų ir šokių festivalis „Vaivorykštė“.

Festivalis – dviejų dalių

Pasak festivalio organizatorės, rajone yra nemažai gabių meno kolektyvų, kurie savo repertuaruose turi ir lietuvių liaudies dainų. Taip jau susiklostė, kad „Volungėje“ gausiausiai dalyvauja vietiniai – mūsų savivaldybės kolektyvai, tačiau pasikviečiama ir atlikėjų iš kitų Lietuvos ar Latvijos rajonų. Siekiama, kad dalyviai galėtų pasiklausyti, pasižiūrėti, palyginti, ko yra pasiekę kiti kolegos, kur link muzikine prasme žengia patys.

Sekmadienį gamta žmonėms dovanojo gerą orą, todėl festivalis surengtas
ne salėje, o prie kultūros centro.

Buvo planuota, kad festivalyje „Volungė 2022“ žiūrovus savo dainomis džiugins dešimt kolektyvų: choras, kapelos, ansambliai ir pavieniai atlikėjai, tačiau, susirgus vadovams, du kolektyvai festivalyje nedalyvavo.
Festivalio dalyviai turėjo paruošti ir renginyje atlikti po 3–4 dainas. Festivalis buvo iš dviejų dalių. Pirmoje, dedikuotoje Baltų vienybės dienai, skambėjo folklorinės dainos. Antroje festivalio dalyje, skirtoje rudens lygiadieniui, skambėjo įvairūs kūriniai.
Loreta BUTKUTĖ
Nuotr. iš Židikų kultūros centro archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto