Židikų gimnazijoje išrinkta Marijos Pečkauskaitės idealo siekianti mergaitė

Kamilė Kavaliauskaitė (kairėje) ir Kotryna Drabavičiūtė

Kasmet minėdama rašytojos Marijos Pečkauskaitės gimimo metines, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos bendruomenė renka mergaitę, siekiančią Marijos Pečkauskaitės idealo, kuriai, kaip ir rašytojai, rūpi ne tik savo pačios norai, kuri kažką daro ne tik sau, bet ir tiems, kurie yra šalia, kuriems reikia pagalbos, kuri aktyviai dalyvauja gimnazijos gyvenime.

Kovo 7-ąją gimnazijos aktų salėje susirinkusiems mokiniams ir mokytojams II klasės gimnazistės trumpai priminė Marijos Pečkauskaitės gerus darbus Židikuose, jos norą padėti bei gebėjimą gauti lėšų altruistinei veiklai. Gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė paragino, kad šios kilnios moters pavyzdys mokinius užkrėstų noru būti darbštesnius, pasiruošusius padėti  tiems, kam reikia pagalbos, ugdytis atsakomybės jausmą, bei paskelbė mokinę, palytėtą gėrio bangelės, šių metų Marijos Pečkauskaitės idealo siekiančią mergaitę. Ja balsavimo būdu (daugiausia balsų gavusi) buvo išrinkta I klasės gimnazistė Kamilė Kavaliauskaitė. Mergaitę pasveikino gimnazijos direktorė, pavaduotoja, mokytojai, klasės draugai. O pernai Marijos Pečkauskaitės idealo siekiančia mergaite išrinkta III klasės gimnazistė Kotryna Drabavičiūtė užrišo juostą ir palinkėjo niekad nenuleisti rankų, „kilti ir kelti“. Garbingą nominaciją gavusi Kamilė pasidžiaugė pelniusi mokytojų ir mokinių pasitikėjimą ir dėkojo tėvams, gimnazijos bendruomenei, Marijos Pečkauskaitės idealo siekiančia mergaite tapusiai vyresniajai seseriai, kurios pavyzdys įkvėpė siekti savo tikslų, skleisti gėrį.

Renginį pratęsė III klasės gimnazistė K. Drabavičiūtė kviesdama I–II klasių gimnazistus sudaryti komandas ir dalyvauti protmūšyje „Marijos Pečkauskaitės – Šatrijos Raganos gyvenimas ir veikla“. Įdomūs intriguojantys klausimai suteikė galimybę daugiau sužinoti apie rašytoją, pasitikrinti jau turimas žinias, galbūt net užsikrėsti Marijos Pečkauskaitės noru daryti gerus darbus. Nors klausimai nebuvo lengvi, bet mokinių atsakymai parodė, kad apie rašytoją žino nemažai.

Po renginio ne vienas susimąstė, kad gėris užkrečiamas, jis kaip bangelės ribuliuodamos vandenyje persiduoda vis tolyn.

Danutė Stancevičienė,
Mokytoja

One Reply to “Židikų gimnazijoje išrinkta Marijos Pečkauskaitės idealo siekianti mergaitė”

  1. Kestas parašė:

    labai grazu,didziuliai sveikinimai……

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto