Židikų gimnazistai išvyko į Irkutską

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ankstyvą antradienio rytą trys Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos moksleiviai drauge su bendrijos „Lemtis“ nariais ir lydinčiu mokytoju išvyko į ekspediciją. Galimybę dalyvauti lietuvių tremtinių kapinių ir kapaviečių sutvarkymo ekspedicijoje Irkutske židikiškiai gavo laimėję Lietuvos kultūros tarybai pateikto projekto „Istorija gyvai“ dalinį finansavimą.
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė sako, jog protingi žmonės suvokia, jog mūsų visų ateitis – jaunimo rankose ir į jį reikia investuoti. Vieni vaikai meilę savo tėvynei ir gimtajam kraštui gauna tarsi savaime, iš tėvų. Kitiems pirmiausia reikia savo kraštą pažinti ir širdimi suvokti, kad jis tau brangus.
„Neužtenka kartoti: mylėkite savo kraštą ir tėvynę. Meilę reikia deklaruoti ne vien žodžiais, o darbais“, – sakė direktorė.
Pašnekovės teigimu, gerumo mokomasi mažais žingsneliais, o tai, kad moksleiviai išvyko į Irkutsko sritį, yra tik maža, matoma didelio ledkalnio viršūnė.
Gimnazijos bendruomenė draugauja su bendrija „Lemtis“ ir jos nariais Gintautu Alekna, Gražina Žukauskiene. Jų apsilankymai mokykloje, bendravimas su gimnazistais, bendros filmų bei nuotraukų iš ekspedicijų peržiūros, dalijimasis įspūdžiais tapo paskata tam, kad vyresniųjų klasių gimnazistai patys parodė iniciatyvą rašyti projektą ir bandyti gauti galimybę vykti į Sibirą.
Plačiau apie gimnazistų ekspediciją į Irkutską – ketvirtadienio laikraštyje.

One Reply to “Židikų gimnazistai išvyko į Irkutską”

  1. 123 parašė:

    Šaunuoliai! Sekmės :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto