Židikų mokyklą remia švedai

Elijaus Kniežausko nuotrauka

Židikuose vyksta Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos bendrabučio pirmo aukšto buities patalpų remontas. Jis vykdomas Švedijos Kristianstado rajono Ahus miestelio „Lions“ klubo lėšomis.

Draugauja seniai

Mokyklos direktorė Rima Širvinskienė pasakojo, kad tarp židikiškių ir Kristianstado lietuvių bendruomenės ryšiai užsimezgė prieš trylika metų. Jie palaikomi per tos bendruomenės narę Laimą Anderson. Šios bendruomenės nariai remia mažas Lietuvos mokyklas.
Pati L. Anderson yra kilusi iš Ruzgų, jos tėvai buvo ištremti į Sibirą, tad ją priglaudė ir išaugino kaimynai.
„Ji yra tikra lietuvė, jaučia pareigą atvažiuoti į mūsų kraštą, jei yra galimybė, padėti. Susipažinusi su Ahus miestelio „Lions“ klubu, pasiūlė jiems aplankyti mūsų kraštą, Židikus. Šie ir sutiko“, – kalbėjo direktorė.

Nutarė padėti

Į Židikus atvyko „Lions“ klubo narys, projekto iniciatorius Leif Dahlguist, apžiūrėjo mokyklą, pamatė, kaip čia tvarkomasi, susipažino su mokykloje vykdomais projektais.
Svečias susidomėjo ir mokyklos bendrabučiu, domėjosi, jo paskirtimi.
„Be to, kad jame savaitei apsistoja atokiau gyvenantys mokiniai, svečiui papasakojau ir apie tai, kad čia organizuojamos meno studijos, įsikuria stovyklos ir su vaikais galima dirbti visą parą: jie čia piešia, muzikuoja, bendrauja su užsieniečiais. Vakare vyksta įvairiausi užsiėmimai, žaidimai. Permiegoję jie gali vėl tęsti savo veiklą“, – pasakojo R. Širvinskienė.
Švedams patiko mokyklos veikla, tad jie nutarė palaikyti šią švietimo įstaigą ir jai padėti.

Elijaus Kniežausko nuotrauka

Remontas jau vyksta

Iš švedų skiriamų lėšų turėtų būti sutvarkyta bendrabučio pirmo aukšto dešinė pusė: dušai, tualetai. Jie būtų pritaikyti ir neįgaliesiems. Taip pat žadama sutvarkyti ir priešmokyklinio ugdymo klasę bei patalpas, kuriose galėtų įsikurti pagal Valdorfo sistemą dirbanti darželinukų grupelė.
„Mūsų mokykla pasirinkusi Marijos Pečkauskaitės vardą, į vaikų sielas einame per gerumą, tad norėtume, kad tėveliai mums patikėtų savo vaikus nuo trejų ar ketverių metų“, – teigė direktorė.
Šiemet mokyklai švedai skyrė 130 tūkstančių litų, tad nuo liepos vidurio bendrabutyje jau darbuojasi bendrovės „Budinks“ statybininkai.
„Kai apie tai informavau rajono Savivaldybės vadovus, šie žadėjo kažkiek prisidėti. Dar reikia suremontuoti gyvenamąsias patalpas, visą antrą aukštą, stogą ir valgyklą“, – sakė R. Širvinskienė.

14 Atsakymų į “Židikų mokyklą remia švedai”

 1. ta va parašė:

  ko čia taip reikia stebėtis kad mokytojai savo lėšomis turi remontuotis klases, jei ir kitose mokyklose taip pat vyksta – mokytojai perka dažus, valytojos dažo, perka skalbimo miltelius, deda pinigus vaikų pavėžėjimui.

 2. Pikeliai parašė:

  daug visko girdejome apie Židikų mokykla ir direktorę todėl ir nevedame savų vaikų į tą mokyklą, tegul ta ponia nesivažinėja ir nekalbina, kol Širvinskiene direktoriaus tol mūsų vaikų ten nebūs ir Bartkus ves lietuvių kalbos pamokas, gėda už tokį mokytoją.

 3. Gal daugiau graudu parašė:

  Pritariu pozityviai mąstantiems skaitytojams ir reiškiu gilią užuojautą tiems kas turi tik kūną iš MĖSOS, bet neturi smegen ir sielos.,Mato savo LOVĮ su PUTRA ir BAMBALĮ alaus…..tam visuomenės sluoksniui visada atsiras vietos kritikai, šmeižtui…Kreipiuosi į tuos labai nuskriaustus ŽIDIKIŠKIUS, kurie niekada nieko negauna, yra visada visų skriaudžiamii… Jūs gerai apie save apsidairykite, pagalvokite, ką gero padariau dėl savo miestelio, mokyklos ir pamatysite, kad galima džiaugtis gyvenimu, mylėti save, kitus žmones ir netgi mokyklą bei mokytojus. Dažnai, mielieji,jūsų pavydas ir apkalbos tik sustiprina ir motyvuoja kitus daryti tai kąs pradėta, susitelkti bendram labui, o tie ,,Vulkanai“ su nuodais ilgainiui aprimsta, išsikvepia…Mokyklos bendruomenei linkiu gražių idėjų ir prasmingų darbų. Kažkur esu paskaičiusi tokią frazę ,, Nesvarbu, kad šunys loja, o karavanas vis tiek toliau eina…“

 4. nesvarbu parašė:

  Liūdna, kad taip baisiai „piešiama“ Židikų mokykla….ir dar tai daro patys židikiškiai….negalvokit, kad kituose mokyklose viskas tobula…

 5. To Liūdnai parašė:

  O po to vaikai gryžtą ir parodo du identiškur konrtrolinius, viename 5, kitame 7… Sakyčiau vienkartinis kartas, bet kuomet tai tesiasi vos ne kone visus metus, tai reikia susimastyti. Taip į mokyklą yra daug darbo sudėtą, tačiau su kiekvienu mokinių yra elgiamasi skirtingais lygiais.
  Židikiškiai.

 6. Liūdna parašė:

  Liūdna skaityti tokius komentarus. Kiek daug pavydo. Dirbkit, o ne į kitus dairykitės, pavydėkit ir spjaudykitės nuodais. Gaila, kad nebeturiu tokio amžiaus vaikų, važinėčiau juos iš Mažeikių į Židikus vien dėl dvasios, esančios ten. Sėkmės kolektyvui ir vaikams, toliau garsinant savąją mokyklą, ir nekreipkit dėmesio į besispjaudančius nuodais, anksčiau ar vėliau jais pasprings patys.

 7. Židikiškiai parašė:

  Jei švedai duoda, tai lai mokykla ir atiduoda tai savo vaikams, o ne dalina visokiems „svečiams“ ir užsieniečiams… Matosi valdžios liaupsinantis komentaras apie mokykla. Iš šalies atrodo viskas gražu, bet kai ten ilgiau pabūni, supranti kaip viskas yra iš tikro. Ateik į mokykla apsirenges tą ką turi, o po to už kampo išgirsti kaip pavaduotoja su direktore nušneka: O dieve kaip taip rengtis galima ir t.t. O dar koks mokinų nurašymas… Sako, kad visi jiems vienodi, tačiau po laiko pasimato, kas yra numilėtiniai ir kas nurašytieji. O pavyzdžių tiek patys mokiniais, jų tėvai ar net mokytojai gali parašyt. Reikia ? Galiu.

 8. Jone parašė:

  Kaip visada gražus straipsnis, graži mokykla, gera direktore, geras kolektyvas… Visos mokyklos puosnios savaip, direktores despotiškos savaip, tik kiek perlenktas despotiškumas Širvinskienes vadovaujant kolektyvui. Vergai, o ne laisvi kūrybingi pedagogai….. neturintys TEISĖS pasakyti NE. Paprieštaravai ir jau esi nukryžiuotas.o ir darbo vietas toje mokykloje gauna tik tie kurie šiai ar kitai minutei yra reikalingi Širvinskienei, išnaudoja tiek morališkai tike materiališkai, išspaudžia ir išspjauna, koki mistinį burbulą sukūrusi…..kad ir naujoji pavaduotoja buvo ieškoma tik per mokyklos tinklapį, klausimėlis kodėl darbo birža nežinojo apie laisvą darbo vietą?, ogi atsakymas mokyklos tinklapyje, reikalinga pavaduotoja kuri savo lešomis suremontuos buities darbu kabineta…ir priimta „naujoji draugė“ .ai ai , kaip nesaldu toje mokykloje. Beje visų mokyklų direktorių demesiui, priimkite tik tuos pedagogus kurie savo lesomis remontuos kabinetus, pirksis priemones ir dirbs be savaitgaliu ir atsisakys tos vsvarbios vertybes – Šeimos, ir Jūsų mokykla klestės kaip Židikų. Viskas žemiška ir paprasta, pagrasinai darbuotojuo ir žiu jis jau tau vergauja……

 9. as parašė:

  patikėkit, gauna tie vaikai visko, kas priklauso ir kas ne…tik niekas to neįvertina, nes priprato tik imti…

 10. Petrute parašė:

  Mieli židikiškiai ir Santarvės laikraščio skaitytojai, daug kartų esu buvusi mokykloje ir kiekvieną kartą atrandu kuo pasidžiaugti ir kitiems papasakoti kaip ten viskas gražu ir kiek įdedama triūso ir darbo tą grožį sukurti su didele meile mokyklai ir jos mokiniams. Todėl norėtusi, kad nebūtų bereikalingo pykčio ir intrigų ko mokyklos direktorė ir jos kolektyvas tikrai nėra verti. Dirba, triūsia, puošia mokykla, kad joje būtų miela ir gera. Norėčiau palinkėti ir kitoms mokykloms pasimokyti kaip galima minimaliomis lėšomis tą grožį ir šilumą sukurti, įdedant daug pastangų , darbo ir žinoma to norint. Sėkmės.

 11. kiti židikiškiai parašė:

  Kažkaip nesimato tų fūrų dažnai. Įdomu, kaip direktorė tą fūrų turinį į savo mašinikę sutalpina? :D O ką vaikai turi parsinešti: kėdę, mokyklinį suolą, lentą ar lovos čiužinį iš bendrabučio? Matosi, kad tie „zidikiskiai“ mokykloj nėra buvę, ką jau kalbėti apie bendrabutį. O prieš eidami į Židikų mokyklą, apsilankykit kitose, kad galėtumėt palyginti ;)

 12. zidikiskiai parašė:

  tik kazin kur direktore padeda svediska labdara,veza jug furom i mokykla,bet vaikams nekliuna ir mokykloi nesimato

 13. griūtis parašė:

  arba pravalas: švedai remontuoja mūsų mokyklas, o mūsiškiai dar tik žada prisidėti… Tai kur mes einam?Į pagalbą švedams? O gal Židikų mokyklą atiduokim švedams? Švedijos respublikos Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinė mokykla. Gražu, ar ne?

 14. aciu is Mazeikiu svedu klubui parašė:

  Svedu klubas ,miestelio mokyklelei skyre tiek pat lesu ,kiek orlenas visam Mazeikiu miestui – negeda naftos kaminams?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto