Židikuose – jubiliejinė vaikų vasaros meno studija

Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinėje mokykloje šią savaitę atidaryta tarptautinė vaikų vasaros meno studija „Atgaja“.
Vaikų vasaros poilsiu ir užimtumu židikiškiai rūpinasi penkioliktus metus. Užsiėmimus dvi savaites lankys daugiau kaip penkiasdešimt vaikų iš Lietuvos, Latvijos bei Lenkijos.

VEIKLA TRIJOSE SEKCIJOSE
Meno studijos pradžią Židikuose tradiciškai paskelbė pakelta studijos vėliava. Mokyklos skverelyje pasodinta balta rožė, liudijanti rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos atminimą.
Iki Joninių veiksiančiai studijai vadovaujanti mokyklos direktoriaus pavaduotoja Laima Bartkuvienė „Santarvei“ sakė, kad stovykloje siekiama sugretinti menininko ir mokslininko paraleles.
„Iš tiesų, abu jie fantazuoja savaip. Menas ir mokslas – tai kūryba, suteikianti ypatingus jausmus ir emocijas,“ – kalbėjo studijos vadovė.
Kryptingas meninis ugdymas organizuojamas trijose sekcijose: dailės, muzikos bei dramos.
Kasdien į studiją susirenka per penkiasdešimt talentingų 12–17 metų jaunuolių. Meną pamilusiems vaikams suteikta galimybė dalyvauti tuose užsiėmimuose, kuriuose jie pageidauja.
„Kiekvieną dieną vaikus tenka skaičiuoti, nes jie nuolat keičiasi. Pavyzdžiui, keli vaikai buvo atvažiavę tik dėl teatro, tad pabuvo kelias dienas ir išvažiavo,“ – pasakojo L. Bartkuvienė.

BENDRAUJA IR PO UŽSIĖMIMŲ
Studijos vadovė „Santarvei“ sakė, jog Židikai – vienintelė vieta rajone, kur kasmet kryptingai rūpinamasi vaikų užimtumu vasarą. Pedagogė pasidžiaugė, kad organizuoti užsiėmimus palengvina tai, jog mokykla turi bendrabutį.
Čia šią savaitę susirinko moksleiviai iš Mažeikių, Joniškio, Ylakių (Skuodo r.). Ne pirmus metus meno studija skelbiama tarptautine: devyni jaunuoliai atvyko iš Latvijos Kalnu vidurinės mokyklos bei trys iš Lenkijos Seinų gimnazijos. Tačiau apie pusė jaunųjų menininkų – vietiniai židikiškiai.
„Veikla neužsibaigia dalyvavimu užsiėmimuose, ji tęsiasi bendrabutyje, pabaigiame nebaigtus darbus, organizuojame laisvalaikį, leidžiame laikraštukus. Čia formuojasi vaikų bendravimo kultūra,“ – pasakojo įstaigos direktoriaus pavaduotoja.

JAUNUOLIUS MOKO PROFESIONALAI
L. Bartkuvienė kol kas negali išskirti, kad kurios nors sekcijos veikla jaunuolių pritrauktų daugiau nei kitos: studijoje vyrauja visų meno rūšių harmonija.
Studijos organizatoriai „Santarvę“ patikino, kad su mokiniais dirba savo srities profesionalai. Vizijas ir jausmus išreikšti ne tik ant popieriaus, bet ir ant šilko vaikus moko dailės mokytoja metodininkė Inga Šilinskaitė. Netradiciškai muziką jaunuoliams padeda perteikti latvių muzikos mokytojas Artis Šulbergs, o raiškiojo žodžio meno paslaptis jiems perteikia Telšių Žemaitės dramos teatro režisierė Laimutė Pocevičienė su teatro trupės „Savi“ jaunuoliais.
Pasak Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos vadovų, dinamiškoje „Atgajos“ studijoje patirties pasisemia ne tik mokiniai, bet ir jų mokytojai. Užsiėmimus profesionalams padeda vesti įstaigos pedagogai.

REMIA BENDRUOMENĖ IŠ ŠVEDIJOS
Vaikų vasaros poilsiu ir užimtumu židikiškiai rūpinasi jau penkioliktus metus. Dvylika metų socializacijos programoms paramą teikė Vyriausybė. Pastaruosius trejus metus įkurti meno studiją padeda švedų ir lietuvių bendruomenė iš Kristianstado miesto. Prie vaikų užimtumo vasarą organizavimo židikiškių bičiuliai iš Švedijos prisideda jau dešimtus metus.
Švedų ir lietuvių bendruomenė panašias meno stovyklas remia Tauragės rajone, Visagine.
Vietos gyventojų atžaloms užsiėmimai meno studijoje nekainuoja, atvažiavusiesiems tenka susimokėti už maistą – už dieną 12 litų.
Nuotrauka iš mokyklos albumo.: Save išreikšti scenoje vaikus moko režisierė L. Pocevičienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto