Židikuose – N. Rericho darbų paroda

N. Rericho tapybos darbų paroda eksponuojama gimnazijos antro aukšto fojė. Nuotr. iš gimnazijos archyvo

Rugsėjo 1-ąją Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijai buvo įteikta Taikos vėliava – kultūros vertybių apsaugos simbolis. Prieš Kalėdas į gimnaziją atkeliavo menininko Nikolajaus Rericho darbų paroda, ją dovanojo Lietuvos Rericho draugija ir Taikos vėliavos komitetas.

Po Pirmojo pasaulinio karo vokiečių kilmės rusų dailininkas, filosofas, keliautojas Nikolajus Rerichas pasiūlė visos žmonijos kultūros vertybių apsaugos idėją. 1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone buvo pasirašytas Rericho paktas, pirmąkart istorijoje paskelbęs pasauliui apie žmogiškojo genijaus sukurtų meno ir kultūros paminklų unikalumą, apie būtinybę juos apginti ir išsaugoti. N. Rerichas pasiūlė ir kultūros vertybių apsaugos vėliavą – Taikos vėliavą.
„Kultūros vertybių saugojimo idėjos, geranoriškumas, šviesos nešimas artimas ir mūsų mokyklai“, – teigia gimnazijos bendruomenė.
Mokiniai kartu su dailės mokytoja Inga Šilinskaite ir etikos mokytoja Daiva Abrutiene grožėjosi įspūdingais N. Rericho tapybos darbais, jų spalvingumu ir motyvais, susipažino su turiningu šio menininko gyvenimu, Rericho pakto istorija.
Mokykla džiaugiasi turėdama galimybę atverti šį grožį visai mokyklos bendruomenei, – rašoma gimnazijos pranešime.

Nuotr. iš gimnazijos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto