Židikuose paminėtas Šatrijos Raganos gimtadienis

Minėjimo metu Onai Irenai Marcinkevičienei (kairėje) buvo įteikta Šatrijos Raganos premija bei paskelbta rašytojos idealo siekiančios mergaitės nominacija. Ja tapo Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos vienuoliktokė Emilija Muravjovaitė (viduryje). Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=105 template=caption]Penktadienį Židikuose buvo paminėtos rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos 135-osios gimimo metinės.
Šventės metu buvo įteikta rašytojos vardo premija, paskelbta Marijos Pečkauskaitės idealo siekiančios mergaitės nominacija, vyko teatrų festivalis „Gyvieji paveikslai“.

Pagerbtos rašytojos pasekėjos

Šventė prasidėjo Židikų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, kur buvo aukojamos šv. Mišios. Vėliau susirinkusieji aplankė Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos kapą-koplyčią.
Iš kapinių grįžę šventės dalyviai ir svečiai susirinko į Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos aktų salę, kur mažeikiškei Onai Irenai Marcinkevičienei buvo įteikta rašytojos vardo premija.
Laureatė gautą premiją nusprendė padovanoti savo klasės draugui Alfonsui Bukontui ir taip prisidėti prie jo verstų Gėtės „Augalų ir gyvulių metamorfozių“ išleidimo.
Minėjimo metu buvo paskelbta rašytojos idealo siekiančios mergaitės nominacija. Ja tapo Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos vienuoliktokė Emilija Muravjovaitė.

Skatina jaunimą vaidinti

Žiūrovų dėmesio sulaukė Jaunimo ir vaikų teatrų festivalis „Gyvieji paveikslai“. Jame dalyvavo ne tik Mažeikių miesto ir rajono kolektyvai, bet ir svečių iš Kelmės rajono bei Lenkijos.
Tryliktus metus gyvuojantis festivalis ne tik įprasmina Židikuose gyvenusios ir kūrusios rašytojos pedagoginę veiklą, mokyklos pedagogai ir popamokinės veiklos organizatoriai siekia sudaryti sąlygas talentingiems vaikams realizuoti kūrybinės veiklos idėjas, ugdyti jų meninę brandą ir, žinoma, bendradarbiauti su vienminčiais iš kitų mokyklų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto