Židikuose vyko sakralinės muzikos festivalis „Musica Divina“

„Musica Divina“ festivalyje dalyvavę kolektyvai ir solistai buvo pagerbti dovanomis, padėkos raštais,
tačiau didžiausias dėkingumas atlikėjui – klausytojų dėmesys ir pakylėtos emocijos, –
sakė šventės organizatoriai.

Šį rudenį sakralinės muzikos mylėtojus į Židikus tryliktą kartą pakvietė festivalis ,,Musica Divina“, kurį organizuoja Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos bendruomenė.

Muzikos galia – pakylėti aukščiau tikrovės

Renginys prasidėjo šv. Mišiomis, kurias aukojo trys kunigai.
Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius susirinkusiesiems kalbėjo apie Dievo žmogui suteiktas jusles, per kurias jis pažįsta pasaulį, apie nuolatinį ieškojimą kažko aukštesnio.
Džiaugdamasis gražia tradicija Židikų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje organizuoti sakralinės muzikos festivalį vyskupas kvietė pajusti stebuklingą muzikos galią, pažadinančią tauriausius jausmus, pakylėjančią virš žemiškos tikrovės.

Pirmasis giesmę atliko Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos vokalinis ansamblis ,,Akcentas“, nuostabiu balsu klausytojus pakerėjo Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos solistas Simonas Šmitas.
Festivalyje dalyvavo ir daugiau kolektyvų iš Mažeikių muzikos mokyklos, svečiai iš Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos – vokalinis ansamblis „Melodija“, Židikų gimnazijos vokalinis ansamblis „Akcentukas“, miestelio kultūros centro atlikėjai.

Jauki ir įkvepianti šventė

Telšių vyskupas A. Jurevičius priminė Biblijos pasakojimą apie talentus ir linkėjo išmintingai naudoti Dievo duotas dovanas, „neužkasti, neslėpti“ talento, o jį tobulinti – taip džiuginant ir save, ir aplinkinius.
Savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė paveldosaugai Rūta Končiutė-Mačiulienė dėkojo Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos bendruomenei už čia ugdomas vertybes, o gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Laima Bartkuvienė – visiems festivalio dalyviams už jaukią šventę, puikiai praleistą laiką, kolektyvų vadovams – už didžiulį darbą, meilę muzikai.

Kiekvienas „Musica Divina“ dalyvavęs kolektyvas buvo pagerbtas dovana ir padėkos raštu. Šventės dalyviams sustojus bendrai nuotraukai, festivalio vedėja Daiva Abrutienė priminė, kad „dėkingoje širdyje visada vasara“, pasidžiaugė, kad kildami patys keliame ir kitus.
„Kai po koncerto išėjome iš bažnyčios, rudens pilkumą, dulksną buvo pakeitusios skaisčios, auksinės rudens spalvos, o muzikos sušildytas sielas dosniai apibėrė labiau pavasarį primenantys saulės spinduliai“, – apie festivalio nuotaiką rašė mokytoja Danutė Stancevičienė.
Parengė Asta ŠILAITYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto