Žiedinė ekonomika: švedų, norvegų ir alytiškių patirtys

Nuotr. iš Aplinkos ministerijos archyvo

Mažeikių rajono savivaldybės administracija drauge su partneriais iš Estijos, Ukrainos ir Norvegijos nuo praėjusių metų rugsėjo įgyvendina projektą „Žiedinis atliekų tvarkymas“.
Nuotoliniu būdu vykusiame seminare „Pakartotinio medžiagų ir daiktų naudojimo galimybės ir patirtis“ dalyvavo ir kai kurių mūsų rajono įstaigų bei organizacijų atstovai.

Dar dvejus metus truksiantis tęstinis projektas „Žiedinis atliekų tvarkymas“ yra priskiriamas prie vadinamųjų „minkštųjų“ projektų. Tai reiškia, kad jo metu bus investuojama ne į statinius ar įrangą, o į žmogiškuosius išteklius, gerosios kitų šalių patirties perėmimą ir taikymą.
Perėjimą prie žiedinės ekonomikos skatina ir Europos Komisija, kuri yra iškėlusi ambicingus tikslus, numatančius, kad iki 2030 m. bent 65 proc. komunalinių atliekų ir 75 proc. pakuočių Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse būtų perdirbamos, o į sąvartynus patektų ne daugiau nei dešimtadalis visų ES susidarančių atliekų.
Tai reiškia, kad geriau su savo atliekomis tvarkytis privalo išmokti ir Lietuva. Žiedinei ekonomikai įgyvendinti reikalingi pokyčiai, kad perėjus prie atliekų perdirbimu ir antriniu žaliavų panaudojimu grįstos ekonomikos galėtų būti gerokai padidintas gamybos efektyvumas ir sukurta daug naujų tvarių darbo vietų.
Mūsų rajonui šio projekto metu teks per 400 tūkst. eurų.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto