Žiedinė sankryža pagaliau bus sutvarkyta

Šioje sankryžoje nuo šių metų pradžios rajono kelių policijos poskyrio pareigūnai užregistravo dvi avarijas. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Iki lapkričio mėnesio turi būti baigti darbai Mažeikių aplinkkelio žiedinėje sankryžoje. Juos atliks bendrovė iš Alytaus.

Nutraukė sutartį

Praėjusių metų kovo 21-ąją Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos su uždarąja akcine bendrove „Klaipėdos keliai“ pasirašė sutartį dėl šešių žiedinių sankryžų Marijampolės, Tauragės ir Telšių regionuose įrengimo.
Darbai buvo pradėti ir kelyje Mažeikiai–Skuodas esančioje Mažeikių miesto aplinkkelio sankryžoje, kuri turėjo būti rekonstruota į žiedinę. Bendrovė buvo įsipareigojusi darbus atlikti iki praėjusių metų lapkričio.
Atsižvelgdama į tai, kad UAB „Klaipėdos keliai“ įsipareigojimų laiku neįvykdė, praėjusių metų lapkritį direkcija sutartį nutraukė.

Sankryža prasiplės

Kovo mėnesį kelių direkcija paskelbė naują konkursą šešių sankryžų įrengimo darbams atlikti. Gegužės mėnesį apžiūrėjus visus rekonstruojamus objektus, Mažeikių aplinkkelio sankryžoje nustatyti minimalūs pažeidimai (pažeista šaligatvio danga bei sankryžos bortai), todėl iš darbų neįvykdžiusio rangovo buvo išskaičiuoti konservavimo ir atstatymo kaštai.
Šioje sankryžoje nuo šių metų pradžios rajono kelių policijos poskyrio pareigūnai užregistravo dvi avarijas, kurios taip pat turėjo įtakos sankryžos įrenginių būklei. „Santarvės“ skaitytojai skundėsi, kad sankryžos važiuojamoji dalis siaura, dėl to ir gadinami borteliai.
Kaip informavo kelininkai, baigiant darbus, bus paklotas dešimties centimetrų viršutinis išlyginamasis asfalto sluoksnis, kelio danga susilygins su vidine iškilusia dalimi ir sankryžos važiuojamoji dalis paplatės apie dešimt centimetrų.
Kelininkai taip pat pažymėjo, kad daug kas priklauso ir nuo pačių eismo dalyvių – sankryža buvo išbandyta VĮ „Telšių regiono keliai“ Mažeikių kelių tarnybos sunkiasvorio vilkiko su priekaba. Laikantis leistino greičio sunkiasvorė transporto priemonė joje manevruoja laisvai.

Darbus baigs lapkritį

Birželio pabaigoje direkcijos viešųjų pirkimų komisija nustatė, kad konkursą laimėjo Alytuje įsikūrusi bendrovė „Alkesta“. Ji privalės pabaigti rekonstrukcijos darbus visose šešiose sankryžose.
Investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Zita Miliauskienė informavo, kad Telšių regione darbai bus baigiami kelyje Mažeikiai–Plungė–Tauragė įrengiamoje žiedinėje sankryžoje su keliu Plungė–Žlibinai–Žarėnai bei kelyje Mažeikiai–Skuodas Mažeikių aplinkkelio žiedinėje sankryžoje. Pagal sutartį darbų trukmė – keturi mėnesiai, jie turi būti pabaigti šių metų lapkritį.

Rengiamas rekonstrukcijos projektas

Kelininkai taip pat informavo, kad bus gerinamas eismas Lietuvos ir Latvijos pasienyje: kauniškė bendrovė „Kelprojektas“ ruošia kelio Ežerė–Mažeikiai rekonstrukcijos projektą. Kelias bus atnaujinamas nuo Lietuvos sienos su Latvija iki pirmosios Mažeikių miesto A. Dargio gatvės, tai yra beveik septynių kilometrų atkarpa.
Numatyta, kad kelio plotis bus vienuolika metrų, asfalto danga – aštuoni metrai, važiuojamoji dalis – septyni metrai. Renovuojant kelią bus įrengiama asfalto danga, sutvarkytos kelio sankasos, šlaitai ir grioviai, numatyta rekonstruoti du tiltus bei atlikti kelio ženklinimo darbus.

4 Atsakymai į “Žiedinė sankryža pagaliau bus sutvarkyta”

 1. nnnnn parašė:

  idomu :)

 2. Mykolas parašė:

  Ponas Vidai, Alfonso Dargio gatvė yra Reivyčių kaime, o ne Mažeikiuose. Rengiat dirvą Mažeikių miesto teritorijos plėtrai? Gėda, galėtumėt žemėlapi pastudijuoti…

 3. Mano nuomone parašė:

  Na toj vietoj ziedine sankryza isviso nereikalinga.

 4. apas parašė:

  Tokia sankryza galejo buti jau darant aplinkeli.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto