Žmonės pageidauja suoliukų kapinėse, taisyklės juos draudžia

Autorės nuotrauka

Tvarka mirusiųjų amžinojo poilsio vietose yra įtvirtinta Mažeikių rajono savivaldybės teritorijoje esančių kapinių tvarkymo taisyklėse.
Savo artimųjų kapavietes prižiūrintiems mūsų rajono gyventojams klausimų kelia šių taisyklių nuostata apie prie artimųjų kapų esančius suoliukus.

Buvo liepta išardyti

Palnosų kaimo gyventojas Alvydas „Santarvei“ papasakojo apie situaciją, su kuria susiduria kaskart Viekšniuose, vadinamosiose naujosiose kapinėse, lankydamas savo artimųjų kapavietes.
Dvi šeimos kapavietės yra šalia viena kitos. Tarp jų pašnekovo uošvis kadaise buvo įrengęs suolelį. Suolelis kuo puikiausiai tarnavo ne vienus metus. Ant jo pailsėti atsisėsdavo kapaviečių sutvarkyti atvykęs neįgalumą turintis Alvydas, jo žmona, senas uošvis.
Pašnekovas neabejoja, kad atsisėsdavo ir kiti žmonės. Dabar atsisėsti atokvėpio belieka nebent ant apversto kibiro dugno.
„Mano supratimu, tas suoliukas tikrai ten niekam netrukdė. Bet, kapinių prižiūrėtojai liepus, pernai turėjome jį išardyti. Žinoma, čia ne mums vieniems liepė. Mes panaikinome, bet tikrai yra kapaviečių, šalia kurių esantys suoliukai tebestovi“, – pasakojo „Santarvės“ pašnekovas.
Gyventojas pasakojo esąs pasiryžęs, jei tik įmanoma, kreiptis į Savivaldybės administracijos specialistus, prižiūrinčius tokių objektų, kaip suoliukai, paminklai, įrengimą, bei prašyti leidimo tą suoliuką pasistatyti ir įgyvendinti visus reikalavimus, kad tik tai būtų galima padaryti.

Suoliukai – tik kapaviečių ribose

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyriausioji specialistė, koordinuojanti veikiančių ir riboto laidojimo kapinių priežiūrą, Nijolė Balvočienė paaiškino: pagal prieš trejus metus patvirtintas Kapinių tvarkymo taisykles, praėjimuose tarp kapaviečių statyti suolus, dėžes įrankiams, kitus įrenginius, laikyti statybines medžiagas, kitus daiktus draudžiama.
„Suoliukus žmonės gali statyti tik savo prižiūrimų kapaviečių ribose. Vienas dalykas tas, kad visokių statinių prisistatę žmonės trukdo praeiti kitiems kapinių lankytojams. Būna laidotuvės, atvažiuoja artimieji, nėra kaip praeiti, atsistoti šalia kapaviečių. Be to, reikia tuos praėjimus sutvarkyti – nugrėbti medžių lapus, pašluoti, nugrėbliuoti, o čia suoliukai“, – kalbėjo specialistė.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Žmonės pageidauja suoliukų kapinėse, taisyklės juos draudžia”

  1. Gers parašė:

    Gaus lovas atsinešti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto