Žolininkei Jadvygai Balvočiūtei – „Verslios moters“ nominacija

Pagal „Verslios moters“ nominaciją geriausia pripažinta bendrovės „Jadvygos žolės“ įkūrėja, vaistininkė ir ūkininkė Jadvyga Balvočiūtė. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Trečiadienį Ūkio ministerijos organizuotame Verslo dienos renginyje už įgyvendintus šalies ekonomikai svarbius projektus bei sėkmingai plėtojamą verslą apdovanoti geriausi Lietuvos verslininkai.
Nominaciją „Versli moteris“ šiemet pelnė Gyvolių kaime ekologinį vaistažolių ūkį plėtojanti farmakognostė Jadvyga Balvočiūtė, kurios įkurtoje įmonėje perdirba žoleles, gamina ir parduoda ekologiškas, tautinio, kulinarinio paveldo sertifikatus turinčias žolelių arbatas ir mišinius.

Kategorijos kinta

Norėdama įvertinti sėkmingas verslo investicijas, įgyvendintus sumanymus bei pasiektus rezultatus, Ūkio ministerija kasmet skelbia konkursą apdovanojimui „Už nuopelnus verslui“ gauti. Šiemet šis konkursas – vienuoliktasis.
Apdovanojimai organizacijoms ir verslininkams įteikti pagal nominacijas: „Drąsios investicijos“, „Tvirtas žingsnis į eksporto rinkas“, „Inovatyvių sprendimų lyderis“, „Socialinio verslo lyderis“, „Versli moteris“, „Sėkminga verslumo iniciatyva“, „Jaunas ir verslus“, „Sėkmingas ES projektas regione“, „Nauji pramoniniai sprendimai“.
Kai kurios jų nesikeičia daugelį metų, o kitos atsiranda naujai, prisitaikant prie naujų verslo tendencijų.

Rinko ir komisija, ir visuomenė

Norėdami pretenduoti į šias nominacijas, verslo atstovai teikė paraiškas, iš kurių Ūkio ministerijos komisija konkursui pagal kiekvieną nominaciją atrinko labiausiai kriterijus atitinkančius kandidatus.
Nugalėtojus nulėmė bendras komisijos ir visuomenės sprendimas. Žmonėms buvo sudaryta galimybė balsuoti viename šalies naujienų puslapyje internete.
Nominacija „Versli moteris“, kurioje laimėtoja ir paskelbta žolininkė J. Balvočiūtė, įsteigta siekiant paskatinti moteris kurti savo verslus.
Jos galėjo siekti ilgiau nei dvejus metus verslu užsiimančios verslininkės.

Nominacija pradžiugino

Trečiadienio rytą kalbinta ir dar tą pačią naktį po apdovanojimų į Gyvolius grįžusi žolininkė sakė, jog tai ne pirmoji jos pelnyta nominacija – 2005 metais Žemės ūkio ministerijos organizuotame konkurse „Lietuvos kaimo spindulys“ ji buvo nominuota kaip „Liaudies medicinos“ skleidėja.
Moteris sakė už pergalę ir sėkmę esanti dėkinga savo kolektyvui. Pasak jos, nieko nebūtų galima padaryti be kolektyvo, be bendrų pastangų.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto