Žolininkės patarimai: tinkamai rengtis, sveikai maitintis ir nepamiršti arbatų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kartu su rudeniu ateina ir drėgni, vėsūs orai. Daugėja peršalimų, kvėpavimo takų susirgimų ar net gripo atvejų. Užpuolus tokiai ligai, dažniausiai griebiamasi vaistų – taip greičiau ir paprasčiau.
Vaistažoles ekologiniame ūkyje auginanti ir visą Lietuvą arbatomis girdanti Jadvyga Balvočiūtė pataria mažeikiškiams nepamiršti ir liaudiškos medicinos.

Orai pasikeitė – nepasikeitėme mes

Žolininkė farmakognostė neabejoja, kad didžiausia klaida, dėl kurios neretai susergama – mūsų nenoras prisitaikyti prie pakitusių oro sąlygų.
„Neatsižvelgiame į mus supančią aplinką – tinkamai neapsirengiame, nepasiruošiame šaltesniam orui. Jei norime nesirgti, reikia šilčiau apsirengti, apsiauti, valgyti daugiau natūralaus maisto, kad kūnas apsirūpintų reikalingais vitaminais ir mikroelementais. Svarbu ir tai, kad žmogus save nuteiktų teigiamai. Dabar visi skubame, daug dirbame ir nebėra laiko sau – nepailsime, neišsimiegame. Taip silpniname savo imuninę sistemą“, – pagrindines priežastis, dėl ko susilpnėja žmogaus imuninė sistema, vardijo J. Balvočiūtė.
Žolininkė pataria: ruošiantis žiemos šalčiams būtina gerai išsimiegoti ir sveikai maitintis. Ji įsitikinusi, kad mažeikiškiams tai padaryti nesunku  – aplinkui daug kaimų, ekologiškų ūkių, galima ir patiems užsiauginti įvairių daržovių.
Daržovės ir vaisiai padės mums paruošti organizmą žiemos išbandymams.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto