Žolynų virsmą iš medžiagos į kūrinį patyrė būrys mažeikiškių

Autorės nuotr.

Mažeikių muziejuje iki vasario 10 dienos veiks Marijampolės rajone gyvenančios ir kuriančios tautodailininkės Danutės Saukaitienės dirbinių paroda „Žolynų virsmas“. Medžiaga, iš kurios kuria marijampolietė, atrodytų, paprasta, tačiau neįprasta – šienas.

Būrys mažeikiškių nepraleido progos aplankyti muziejų, apžiūrėti šią parodą ir iš autorės išgirsti, kaip gimsta jos darbai.

Iš mums, žemaičiams, tolimos Suvalkijos į Mažeikių muziejų atvykusi D. Saukaitienė džiaugėsi susidomėjimu jos kūryba – skulptūrėlėmis, kabančiomis kompozicijomis ir tuo, kad muziejininkai pasiryžo šių darbų parodą atsivežti į Mažeikius.

Autorės nuotr.

Tautodailininkė pasakojo, kad noras kurti ramybės jai nedavė visą laiką. Norėjosi tapyti, bet dažai, drobės – brangus malonumas, turint šešis vaikus. Drožti iš medžio – taip pat brangu. Be to, paveikslų jau pritapė, medžio dirbinių pridrožė kiti kūrėjai. O skulptūros iš šieno 2004-aisiais metais Lietuvoje buvo kažkas naujo, nematyto. Būtent tais metais marijampolietė pradėjo pinti iš šieno, o po metų Kaune buvo surengta pirmoji jos paroda.

Su mažeikiškiais bendravusi D. Saukaitienė pakomentavo savo kūrinių siužetus, papasakojo, kas kai kuriuose darbuose užkoduota, parodė, kaip vyksta kūrybinis procesas, pasidalijo kai kuriomis per du dešimtmečius sukauptomis paslaptimis. Drąsiausieji turėjo galimybę ir patys pabandyti surišti vieną kitą dirbinį.

Autorės nuotr.
Autorės nuotr.
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto