Žuvusiems pareigūnams pagerbti – atminimo lentos

Žuvusiųjų pareigūnų pavardės įamžintos atminimo lentoje. Autoriaus nuotrauka

Pagerbiant žuvusių šalies policijos pareigūnų atminimą, prie policijos komisariatų, kur jie tarnavo, pritvirtintos atminimo lentos.
Dviejų pareigūnų atminimas įamžintas ir Mažeikių rajono policijos komisariate.

Pagerbė atminimo lentomis

Įamžinant pareigūnų, žuvusių vykdant tarnybines pareigas, atminimą, Policijos departamento užsakymu buvo pagaminta 17 atminimo lentų, skirtų pritvirtinti prie policijos komisariatų, kuriuose šie pareigūnai tarnavo, sienų.
Atminimo lentose įamžinti 25 pareigūnų, kritusių nuo nusikaltėlių rankos ginant žmones ne tik po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo, bet ir aštuntajame bei devintajame dešimtmetyje, vardai ir pavardės. Nežiūrint į laikmečių peripetijas, žuvusieji savos gyvybės kaina gelbėjo Lietuvos žmonių gyvybes, sveikatą ir turtą.
Atminimo lenta, kurioje pažymima, kad šiame komisariate tarnavo amžinybėn išėję pareigūnai Vidmantas Sova ir Saulius Žymantas, buvo pritvirtinta prie Mažeikių rajono policijos komisariato sienos.
„Šiuo sunkiu laikotarpiu, kai esame pandemijos gniaužtuose ir stengiamės nesibūriuoti, saugoti vieni kitus, atminimo lentą pritvirtinome be didelių iškilmių. Tačiau tos iškilmės nebūtinos, svarbu yra pagarba žuvusiems pareigūnams ir jų atminimo įamžinimas“, – sakė rajono policijos komisariato viršininkas Alfonsas Meškys.

Paaukojo gyvybes

Beveik 19 metų policijoje tarnavęs Saulius Žymantas buvo vienas geriausių šalies kinologų, su savo augintiniu Grantu ne kartą pelnęs prizines vietas įvairiose varžybose.
Praėjusių metų gegužę, kartu su kolege tikrinęs gautą informaciją apie smurtaujantį vyrą, S. Žymantas nuvyko į sodybą Birbiliškės kaime, kur pareigūnai buvo pasitikti šūviais. S. Žymantas žuvo, o jo kolegė buvo sužalota į koją.
Areštinės specialistas Vidmantas Sova 2009 m. rugpjūtį nuskendo Baltijos jūroje, gelbėdamas skęstančius žmones. Už parodytą narsą ir drąsą po mirties jis apdovanotas Lietuvos valstybės Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi.
Abiejų mažeikiškių pareigūnų atminimas įamžintas ir Mažeikių rajono policijos komisariate veikiančiame muziejuje.

Įamžins steloje

Kaip informuoja Policijos departamentas, bendradarbiaujant su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru, renkama informacija apie tarpukario policijos pareigūnus – Lietuvos savanorius, Lietuvos partizanus ir visus nukentėjusius nuo sovietinių represijų. Jų atminimą numatoma pagerbti įrengiant atminimo stelą Policijos muziejuje.
Atminimo steloje numatoma įamžinti ir visus tarnyboje dėl nelaimingų atsitikimų žuvusius policijos pareigūnus, vien po Nepriklausomybės atkūrimo tarnybos metu žuvo 36 policijos darbuotojai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto