Žvalgytuvėse Pabradės kariniame poligone – ir Mažeikių savivaldos atstovai

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

„Santarvė“ jau rašė apie Krašto apsaugos ministerijos planuojamą steigti naują poligoną Vakarų Lietuvoje, kuris apimtų Mažeikių, Telšių, Akmenės ir Šiaulių rajono teritorijas, ir dėl to kilusį gyventojų pasipriešinimą. Po peticija prieš poligono atsiradimą jau pasirašė 2 tūkst. gyventojų, kai kur jau vyksta piketai.

Tikino, kad neapsispręsta

Trečiadienį Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius, administracijos direktorius Saulius Šiurys, Viekšnių ir Tirkšlių seniūnai Kornėlijus Kryžius ir Juozas Kungys kartu su kaimyninių rajonų savivaldybių vadovais ir bendruomenių atstovais lankėsi Lietuvos kariuomenės Generolo S. Žukausko poligone Pabradėje.
Savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus pranešime informuojama, kad susitikime su Krašto apsaugos ministerijos atstovais kalbėta apie naujo karinio poligono steigimą, susipažinta su poligono Pabradėje vykdoma veikla, struktūra, administravimu.
Savivaldybių atstovams buvo paaiškinta, kad šiuo metu dar nėra apsispręsta dėl konkrečios būsimo poligono vietos – bus sprendžiama tik po išsamių konsultacijų su vietos savivalda, verslu, ūkininkais ir bendruomene.

Pažadėjo pristatyti vietose

Lapkritį, jei leis galimybės, ministerija planuoja surengti pristatymus visų su šiais planais susijusių savivaldybių atstovams, gyventojams, verslininkams, ūkininkams.
Taip pat planuojami susitikimai savivaldybėse, kurių teritorijos patenka į poligono steigimo galimybių studiją, su seniūnais, bendruomenių nariais.
Merai perdavė ministerijos atstovams bendruomenių raštu pateiktus klausimus dėl poligono, pabrėžė, kad būtina daugiau bendradarbiauti, kalbėtis, pateikti daugiau informacijos. Gyventojai pageidauja žinoti, kokios yra konkrečiai numatytos vietos, objekto koordinatės, buferinės zonos, kada ir kaip bus kuriamas poligonas, koks bus galimos žalos ir ekonominės naudos santykis, koks bus skiriamas finansavimas ir kaip bus kompensuojama žmonėms, kurie gali prarasti nuosavas žemes, miškus, dėl jų netekti pajamų, ir kt. dalykus.
Išvykoje dalyvavo ir kai kurių bendruomenių atstovai. Socialiniuose tinkluose, dalydamiesi įspūdžiais, jie teigia, kad nuostata prieš poligono atsiradimą mūsų krašte nepasikeitė ir ragina gyventojus aktyviau prisidėti prie krašto išsaugojimo.

10 Atsakymų į “Žvalgytuvėse Pabradės kariniame poligone – ir Mažeikių savivaldos atstovai”

 1. Nato parašė:

  NATO,
  Geriau, tegul važinėjasi NATO tankai negu neprognozuojamo kaimyno iš rytų.

 2. antipoligonas parašė:

  Kai gamykla/klasteri turejo galimybe rajonas gauti – praziopsojo valdziagyviai nes aktyvesni kito rajono valdininkai nunese. O sita polibletgona tai paims. nes niekam kitam nereikia. Dar ziurek ir koki atkata susikurs.

 3. Patarimas parašė:

  Kurkit karinį poligoną Vilniuje. Reikia mokytis kariauti mieste. Tik tikri parsidavėliai gali sutikti, kad Žemaitijos žemę niokotų svetimų šalių tankai.

 4. Lietuva parašė:

  Koks dar ekonominis ir žalos santykis?! Kaip galima parduoti žemę ir paversti tokią mažytę šalį poligonu? Juk Lietuvoje poligonų jau yra, jūs ką?, atsibuskite!, norite Lietuvą ištisai paverst POLIGONU? Kokia dar ekonominė nauda?, tai vienadienė nauda, kažkam, o gamta, vietovaizdis, tyla ir ramybė VISIEMS! Žmonės, netapkite absoliučiais bedvasiais vienadieniais materialistais, galvokite ne vien šia diena. Saugokite savo šalelę, kiek jos beliko. Ir nešaukit, kad mūsų 3 milijonai, kad pasaulyje 4 milijonai, mūsų yra tiek, kiek yra čia ir dabar – šiek tiek daugiau nei 2,5 mln., nes ne visi išvykę statistikuoti.

 5. ???? parašė:

  Parduoti zeme gali tik paskutinis kvailys!Zmogus dirbdamas zeme uzsidirba sau pragyvenimui ir sukuria produkta kitiems zmonems.Gaves ismoka ar pardaves jis netenka pragyvenimo saltinio.Musu prosenelia simtmeciais are sia krauju ir prakaitu aplaistyta Zemaitijos zemele o dabar ja turim prarasti ?Kaip is amerikos indenu uz kelis tukstancius doleriu ir ugnini vandeni atiduokim savo proteviu zeme.Mazeikieciai jau girdejo melagiena kai konservatoriai atidave amerikonams Mazeikiu nafta ateis amerikonas investuos bus rojus mazeikiuose.Ka turim dabar gamykla Lenkijos valstybe valdo pelnas keliauja i Lenkijos biudzeta mums lieka uztersta gamta ir oras.O kaip prasigyveno mazeikieciai po tu amerikonu ir kitu svetimsaliu investiciju i gamykla kaip gerai uzdirba kad neturi uz ka namus renovuoti.Mazeikiai atrodo baisiai nykus miestelis su aptriususiais nerenovuotais namais ir nuo Sovietmecio issiklaipiusiais saligatviais.Paliginkit su broliuku Venspiliu kur nebuvo amerikono investiciju ir Latviu tauta valdo uosta.

 6. Sodininkas parašė:

  Reik rinkti parašus,kuonaktyviau

 7. Zemaitis parašė:

  Vergas tevynes isdavikas gali noreti kad jo gamta niokotu svetimsaliai ar uz tai zemaiciu prabociai kovojo kad ju zeme triptu apderktu svemtimsaliai.Suniokota gamta uztersta zeme toki palikima siulom ateities kartoms.Ne toki pavelda gavom is savo seneliu ir proseneliu!Saugokim Zemaitijos gamta cia musu zemaiciu tautos zeme kitos neturim.

 8. Zemaitis parašė:

  Darbo vietos !Buti vergu amerikonu patarnauti amerikonams batus valyti.Zemaiciai nebus amerikonu vergais !Tik sovietai isejo nauji okupantai stejo ir
  pataikunai nauji .

 9. Anonimas parašė:

  Kokios darbo vietos da ka ce pezi vejius

 10. parašė:

  Kada pas mus baigsis visko neigimas, nenoras nieko? Darbo vietos iš niekur neatsiranda, tai gal žmonės pradėkite racionaliau galvoti,.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto