Žvejai vėl gali džiaugtis lydekų laimikiu

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Praėjusį šeštadienį baigėsi draudimas žvejoti lydekas.
Aplinkosaugininkai pažymi, kad pagerėjo žvejybos kultūra – draudimo laikotarpiu grubių pažeidimų mūsų rajono vandenyse nenustatyta. Ir vis tik žvejai raginami sekti informaciją bei gaudyti tik tas žuvis, kurios atitinka leidžiamą dydį.

Kiti draudimai dar galioja

Pagal mėgėjiškos žūklės vidaus vandenyse taisykles, nuo balandžio 20-osios galima gaudyti lydekas, taip pat žvejoti, masalui naudojant žuvelę.
Aplinkos apsaugos pareigūnai primena, kad per vieną žvejybą galima pasiimti ne daugiau kaip tris lydekas ir jos negali būti mažesnės negu 45 cm ilgio.
„Žuvys matuojamos centimetrais nuo snukio pradžios iki uodegos peleko galo, pagautos žuvys, kurios yra mažesnės už nustatytą leistiną dydį, ar tos, kurias tuo metu draudžiama gaudyti, turi būti tuoj pat paleidžiamos į tą patį vandens telkinį“, – primena aplinkosaugininkai.
Žvejams reikia atsižvelgti ir į kitus draudimus: nuo balandžio 1 d. iki gegužės 15 d. draudžiama žvejoti salačius, iki tos pačios dienos negalima gaudyti kiršlių, iki gegužės 20 d. – sterkų.

Būtina susirinkti šiukšles

Gegužės 20 d. baigsis mėnesį trunkantis draudimas žvejoti 400 metrų zonoje aplink Dabintos pusiasalį Kauno mariose bei draudimas žvejoti karšius Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose.
Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijos valdybos pirmininkas Tadas Janušauskas „Santarvei“ sakė, kad anksčiau į Nemuno deltą karšių žvejoti vykdavo ir mažeikiškiai žvejai, tačiau pastaruoju metu padaugėjo karšių Varduvos užtvankoje, tad toli važiuoti nereikia.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto