Žvejų dėmesiui: ledas plonėja – rizika auga!

Ventos upės pakraščiuose jau atsivėrė properšos. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Pareigūnai ragina gyventojus atsisakyti poledinės žūklės malonumų, tačiau uždrausti juos tai daryti neturi galių.

Ledo būklė keičiasi

Antradienį rajono aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai surengė reidą po Kalnijų ir Pašerkšnės vandens telkinius bei Sedos ir Plinkšių ežerus.
Ant Plinkšių ežero jie sutiko keturis, vienas nuo kito tolokai žūklaujančius žmones, ant Pašerkšnės tvenkinio ledo laimę bandė tik vienas žvejys.
„Pagrindinis mūsų reido tikslas buvo apžiūrėti, ar vandens telkinių pakraščiai jau atitirpę, nes tuo pasinaudodami brakonieriai stato žuvų gaudytuvus, vadinamuosius venterius“, – „Santarvei“ sakė rajono aplinkos apsaugos agentūros vyresnysis inspektorius Alfredas Nicius. Pasak pareigūno, tiek per šį reidą, tiek visą žiemą kito brakonierių pamėgto įrankio – šakotinių – aplinkosaugininkai neaptiko daug.
Rezultatas skiriasi nuo ankstesnių metų, kai jie būdavo skaičiuojami dešimtimis. Tik prieš kurį laiką Balėnėlių ežeriuke aplinkosaugininkai surinko penkiolika bešeimininkių šakotinių.

Pasverti riziką

Aplinkosaugininkai pastebi, kad laikas būtų žvejams neberizikuoti lipti ant pavasario saulės tirpdomo ledo.
„Nors ten, kur vanduo stovintis, ledas dar gana tvirtas, tačiau ten, kur įteka Šerkšnė ar kiti upeliai, pakraščiai jau atitirpę“, – paaiškino A. Nicius.
Pasak pareigūno, ledas dar žmogų išlaiko, tačiau padėtis keičiasi sulig kiekvienu saulės pasirodymu: ledas korėja, darosi neatsparus, atsiranda properšų, vėjas ledą išjudina, ir iki nelaimės – vienas žingsnis.
Teisės drausti žvejams lipti ant pavojingo ledo pareigūnai neturi, tačiau jie ragina žmones pačius pagalvoti, ar verta tęsti poledinę žvejybą. Pats žvejys privalo nuspręsti: ar kelios žuvys vertos to, kad dėl jų rizikuotum gyvybe.

Išgelbėta per penkiasdešimt gyvybių

Šalies priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad vien kovą ugniagesiai nuo žūties išgelbėjo keturis skendusius žmones, tarp jų – du vaikus. Sekmadienį išgelbėtas nuo tilto į Minijos upę nukritęs jaunuolis, o pirmadienį Klaipėdos rajone vieną žvejį pavyko išgelbėti, vienas nuskendo.
Šiemet ugniagesiai gelbėtojai jau ištraukė keturiolika nuskendusių žmonių, kai tuo tarpu pernai per tą patį laikotarpį – tik tris. Ugniagesių dėka šiemet išgelbėti net penkiasdešimt keturi žmonės, kuriems buvo kilusi grėsmė nuskęsti. Pernai teko gelbėti tik penkis neatsargius žmones.
Šių metų sausį mažeikiškiai ugniagesiai gelbėtojai, panaudodami virvę ir gelbėjimo roges, iš Ventos upės gniaužtų išgelbėjo 48-erių metų mažeikiškę.
Panaši nelaimė mūsų rajone įvyko 2009-ųjų kovą, kai iš Juodeikiuose esančio tvenkinio buvo ištrauktas įlūžęs 47-erių metų vyras, kuris tądien žvejojo.
Ugniagesiai gelbėtojai taip pat įspėja, kad ledas ypač pavojingas atodrėkio metu. Balkšvas, matinis ar gelsvas jis yra netvirtas ir korėtas, todėl žmonės raginami nelipti ant klastingo pavasarinio ledo.

2 Atsakymai į “Žvejų dėmesiui: ledas plonėja – rizika auga!”

  1. simona parašė:

    jei neturi savo proto tegu lipa ant ledo ,o paskui tegu nesigaili uz pasekmes

  2. as parašė:

    net negelbeciau savizudziu-nuo ledo nustumi i vandeni ir tegu plaukia savo jegomis i kranta,gal beplaukdami apgalvos,ar kita karta belips ant luzinejancio ledo….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto