Žvejų mėgėjų skaičius rajone beveik nesikeičia

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Aplinkos ministerija informuoja, kad praėjusiais metais žvejams mėgėjams išduota daugiausia leidimų per pastarąjį dešimtmetį. Mažeikiuose žvejų mėgėjų skaičius išlieka pastovus jau kelerius metus iš eilės.

Pernai šalyje žvejams mėgėjams buvo išduota daugiau kaip 407 tūkstančiai leidimų – tai didžiausias skaičius per pastarąjį dešimtmetį. Palyginus su 2008–2011 metais, jis išaugo apie penkis kartus.
Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos ir miškų politikos grupės vyresnysis patarėjas Vilmantas Graičiūnas informavo, kad tokią tendenciją lemia ir tai, jog sudarytos palankios galimybės įsigyti mėgėjų žvejybos leidimus – nuo 2012 metų veikia Aplinkosaugos leidimų informacinė sistema (ALIS) ir patogus leidimų platinimo tinklas.
Žvejai bilietus išsiima medžiotojų ir žvejų draugijoje.
„Sužinoti, kiek mūsų rajone padaugėjo žvejų mėgėjų, sudėtinga: ALIS sistemoje mes nematome, kiek leidimų mažeikiškiai įsigijo, matome tik mums skiriamų pinigų kiekį. O štai tų, kurie žvejo mėgėjo bilietą įsigijo mūsų draugijoje, skaičius išlieka pastovus jau kelerius metus iš eilės: turime apie 500 išrašytų žvejo bilietų įvairiam laikotarpiui“, – informavo Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijos valdybos pirmininkas Tadas Janušauskas.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto