Ar reikia sveikinti moteris Kovo 8-osios proga?

Ketvirtadienį buvo minima Kovo 8-oji – Tarptautinė moterų solidarumo diena. Šią dieną įprastai  yra pagerbiamos moterys, jos sulaukia ne tik vyrų dėmesio, bet ir glėbių tulpių.
Mažeikių miesto gatvių praeivių klausėme, ar ši diena jiems yra svarbi ir švenčiama, ar moterys džiaugiasi gavusios gėlių, o vyrai – ar nepamiršta jų nupirkti.
O gal kažkam ši šventė asocijuojasi su sovietiniais laikais ir yra nepriimtina.

Judita GALMINIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Judita GALMINIENĖ, mokytoja:
– Visos dienos yra svarbios ir bet kurią yra malonu gauti gėlių. Kaip ir malonu apskritai sulaukti  dėmesio. O Kovo aštuntoji – ta diena, kai visos moterys turėtų gauti gėlių. Nereikėtų jos tapatinti su praeitimi. Juk tai tarptautinė šventė, o ne tarybinių laikų palikimas.
Jau įprasta, kad šią dieną dažniausiai dovanojamos tulpės. Gal todėl, kad tai viena iš pirmųjų pavasario gėlių.
Spalva man nelabai svarbi, kaip ir žiedų kiekis. Gali būti ir viena tulpė. Svarbesni yra pasakyti gražūs žodžiai įteikiant gėles. Apie tai kalbu ir mokiniams berniukams, kad reikia parodyti dėmesį mergaitėms.
Mes, mokytojos, dažnai gėlių sulaukiame ir iš savo mokinių.

Arkadijus ŠAMROVAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Arkadijus ŠAMROVAS, gydytojas:
– Tokią dieną būtina pasveikinti savo žmonas, mamas, drauges. Tai šventė, kurią reikia švęsti. Taip parodoma pagarba moterims.
Sveikinimui dažniausiai renkuosi tulpes, tačiau nesidomiu, lietuviškos jos ar ne. Iš tiesų abejoju, ar begalima rasti lietuviškų. Bet ne tai svarbiausia. Jokio skirtumo, kokios kilmės ar spalvos gėlė –svarbiausia dėmesys.
Taip pat svarbu, kad yra iš ko pasirinkti. Turgelis tiesiog lūžta nuo gėlių, o ir kainos nelabai skiriasi nuo pernykščių kainų. Galima gauti net pigiau.
Gėles nupirkau iš vakaro, kad galėčiau kovo aštuntosios rytą iškart įteikti.

Brigita OZOLAITĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Brigita OZOLAITĖ, marketingo srities specialistė:
– Gėles nupirkau broliui. Jis jas nešis į mokyklą. Kovo aštuntoji, manau, yra svarbi kiekvienai moteriai. Labai gražu, kai vyrai sveikina ir ypač su pirmosiomis pavasario gėlėmis – tulpėmis. Smagu, kai tulpių daug, taip labiau pavasaris pasijaučia, ypač dabar kai dar yra sniego ir šaltoka. Šeimoje mus su mama sveikina brolis ir tėtis. Manau, kad taip teisingiausia, kad gėles teikia vyrai, o ne moteris moteriai.

Evelina RIMUTIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Evelina RIMUTIENĖ, grožio specialistė:
– Tokia dieną turbūt visos moterys ne tik tikisi, bet ir gauna gėlių. Tačiau nebūtinai tai turi būti tulpės, nors jos ir yra tapusios savotišku Kovo aštuntosios simboliu.
Taip pat nereikėtų šios dienos politizuoti, kad tai, neva, iš komunistinių laikų likusi šventė. Ji yra tarptautinė, todėl turėtų būti visiems priimtina.
Smagu, kad gėlės teikiamos ne tik namuose, gauname jų ir darbe. Dėmesio niekada nebūna per daug.

Juozas ŠIVOKAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Juozas ŠIVOKAS, nedirbantis:
– Man Kovo aštuntoji svarbesnė nei vasario keturioliktoji – Meilės diena. Mes, vyresnioji karta, labiau pripratę per tarptautinę šventę sveikinti savo moteris. Dažniausiai pasirenku tulpes, nes jos yra pirmieji pavasario pranašai. Atrodo, kad ir moterys pavasarį sužydi kaip tos ryškiaspalvės tulpės.
Smagu, kad galime palepinti savo moteris gėlėmis, nes kainos nėra labai didelės. Daug kam tikrai prieinamos. Vienas tulpės žiedas nekainuoja nė euro ir pasirinkimas nemažas. Man labiau patiko raudonos, tai tokias ir nupirkau.

Vladas STATKUS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Vladas STATKUS, senjoras:
– Pagal seną tradiciją, susiklosčiusią per dešimtmečius, būtent Kovo aštuntąją sveikiname moteris. Pirkau gėles iš anksto, kad galėčiau ryte pasveikinti. Reiks dar apsilankyti pas gydytoją, tai ir jai gėlių nupirkau.
Pirkdamas pasidomėjau, iš kokios šalies gėlės, tai paaiškėjo, kad atvežtinės – olandiškos. Turbūt būtų sunku surasti tulpių, kurios būtų užaugintos Lietuvoje.
Dažniausiai tulpių spalvą pasirenku tą, kuri tuo metu man atrodo gražiausia.

One Reply to “Ar reikia sveikinti moteris Kovo 8-osios proga?”

  1. Imk tulpę parašė:

    Sovietskaja šventė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto