Ar reikia ūkininkams kompensuoti dėl liūčių patirtus nuostolius?

Šalyje paskelbus ekstremalią situaciją dėl šalį užklupusių liūčių, ūkininkai tikisi, kad valstybė iš savo rezervo kompensuos jų nuostolius. Skaičiuojama, kad lietus ūkininkams padarė apie 40 mln. eurų nuostolį, tačiau suma dar tikslinama.
Pasiruošti tokiam sezonui nebuvo galimybių, ir tokios nepalankios sąlygos buvo pirmą kartą per keturiasdešimt metų.
Žemės ūkio ministro Broniaus Markausko teigimu, pasinaudojus valstybės rezervo lėšomis bus galima kompensuoti tik dalį patirtų nuostolių, pinigai būtų skirti tik labiausiai nukentėjusiems nuo stichijos. Dėl paramos kreiptasi ir į Europos Komisiją.
Gyventojų klausėme, ar reikia nuostolius ūkininkams kompensuoti iš visų mokesčių mokėtojų pinigų.

Rima Jonuškienė. Sigito Strazdausko nuotr.

Rima Jonuškienė, sargė:
– Mano nuomonė vienareikšmiška – reikia ūkininkams atlyginti dėl liūčių padarytą žalą. Jūs pažiūrėkite, ką rodo per žinias, o ir patys matome akivaizdžiai – laukai skendi vandenyje, pasėti juk nėra kur, žemdirbiams padaryta didžiulė skriauda.
Nežinau, kaip yra su draudimu, tačiau ne visi gali rasti pinigų apdrausti savo pasėlius, ir taip gyvena nuo derliaus iki derliaus.

Zita Ilina. Sigito Strazdausko nuotr.

Zita Ilina, senjorė:
– Žinokite, sunku atsakyti į šį klausimą. Aišku, gaila ūkininkų, kad juos užklupo tokios bėdos, tačiau, žvelgiant iš kitos pusės, kodėl mes, visi mokesčių mokėtojai, turime liūties pasekmes kompensuoti, juk ūkininkaujant visada yra rizikos, kaip ir kiekviename versle.
Juk ir pensininkams pensijas sumažina, o po to tik po dešimtmečio po truputį kompensuoja, kai kam iš viso nebespėja kompensuoti, ir dar teigia – ko ilgiau nedirbote, ko taip, ko anaip.
Yra rizikos faktorius ir nieko čia nepadarysi, kitais metais bus geriau.

Justinas Barkus. Sigito Strazdausko nuotr.

Justinas Barkus, senjoras:
– Baigiu jau amžių nugyventi, bet tokio sušlapimo dar per savo amželį nemačiau. Tiek dienų pylė tuo metu, kai reikėjo žiemkenčius sėti, laukai skendi vandenyje.
Kad ir kaip būtų sunku valstybei, tačiau manau, kad reikia ūkininkams padėti. Atsarga gėdos nedaro.
Ir vis tik, manau, kad kitą kartą gal jie turėtų pagalvoti ir susirasti draudimo nuo tokių nelaimių būdą, bet dabar tikrai jiems reikia padėti.

Edita Norvaišaitė. Sigito Strazdausko nuotr.

Edita Norvaišaitė, augina vaiką:
– Tikrai šis ruduo buvo netikėtas – visą laiką lijo ir lijo, net neįsivaizduoju, kaip žemdirbiai  nusiėmė derlių ir koks jis buvo.
Tačiau stebėdama žinias, susidariau įspūdį, kad dabar jau nieko nepadarysi ir reikia ūkininkams padėti – juk jiems reikia sėti, reikia gyventi ir kitais metais, todėl negalime palikti jų vienų su bėda.

Mindaugas Stankus. Sigito Strazdausko nuotr.

 Mindaugas Stankus, kalvis:
– Pradėsiu nuo to: jeigu aš dėl kokios stichinės nelaimės patirčiau materialinių nuostolių, atsakymas būtų paprastas – ar buvai apsidraudęs, kitu atveju niekas man nieko nekompensuotų. Todėl galvoju, kad ir žemdirbiai turi įvertinti galimą riziką, pasėdėti, apgalvoti, nuspręsti ir skirti kažkiek pinigų draudimui, draudimo bendrovės vis tiek ką nors patartų.
Tačiau dabar, kai jau šaukštai po pietų, sakyčiau, kad reikia kompensuoti, bet tik tai, kas ūkininkui buvo pirmoji būtinybė, be kurios jis negali gyventi ir sėkmingai vystyti savo ūkio, apie pelno nuostolius nėra net kalbos.

Antanas Bubys. Sigito Strazdausko nuotr.

Antanas Bubys, senjoras:
– Sakyčiau, kad nuostolius reikia kompensuoti tik iš dalies – tik tiems, kurių derlius ir pasėliai visiškai „prigėrė“.
Nuostoliai didžiuliai, tačiau, jeigu yra draudimas, tai reikia juo ir pasinaudoti, kuo tie ūkininkai yra išskirtiniai. Tikrai nemanau, kad tam nerastų lėšų. Juk ir mes patiriame nuostolių: kainos auga, o pensijos nedidėja. Tačiau visi kažkaip stengiamės išgyventi, nelendame į kito piniginę.

3 Atsakymai į “Ar reikia ūkininkams kompensuoti dėl liūčių patirtus nuostolius?”

  1. žinau parašė:

    kad paskutinio žmogaus pavardė yra BUGYS, ištaisykite!!!

  2. taip parašė:

    su ūkininkais bus šitaip kompensuos stambiesėms kaip viska kad daro o mažiesiems nieko neduos visada mažieji lieka tarsi pamotės vaikai nors stambiesiems už parduodamą produkciją visadą moka daugiau

  3. omas parašė:

    tada kompensuokit nuostolius krovininio sunkvezio vairuotojui po auto ivykio , jei jis buvo neapdraudes krovinio. kodel zemdirbiai nesinaudoja draudimo kompaniju paslaugom?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto